Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Merliniego 2, Fun Park & Arena Wspinaczkowa
  Kiedy: od 22-06-2018 12:00
  do 24-06-2018 14:00
  Wiek: Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Umysł
  Tel:+ 22 790 606 875
  E-mail:spotkania@big-book.pl

  Big Book Festival

  Z myślą o nastoletniej grupie odbiorców Big Book Festivalu, organizatorzy, we współpracy z trzema fundacjami przygotowali serię spotkań dotyczących problemu manipulacji, samookaleczeń, czy autoagresji. Inspirowany książkami brytyjskiej pisarki Eve Ainsworth cykl warsztatów, a także spotkanie z autorką odbędą się podczas szóstej edycji wydarzenia, 22 czerwca w Fun Park&Arena Wspinaczkowa, Merliniego 2.

  Unikalne warsztaty poprowadzą przedstawiciele uznanych fundacji wychowawczo-opiekuńczych. Warsztaty będą dotyczyć problemu samookaleczeń, manipulacji emocjonalnej, a także zaufania, asertywności i tworzenia więzi.

  Brytyjska autorka pisze o młodzieży i dla nastolatków, w zaskakujący i pełen wyczucia sposób podejmuje trudne tematy. W swoich powieściach '7 dni', 'Krzywda' czy 'Zadurzenie' zajęła się m.in. samookaleczeniami, przemocą rówieśniczą, czy seksualnością. W jej książkach młodzi odnajdują siebie. 

   

  Książki Eve Ainsworth pokazują, jak istotna jest uważność na drugiego człowieka - w przyjaźni, rodzinie, w szkole. Autorka sprawia, że czytelnik rozumie, jak trudne dla jej bohaterów jest proszenie o pomoc dorosłych, i jak trudno dorosłym usłyszeć tę prośbę. Autorka przy tym w mądry, nienachalny i niemoralizatorski sposób, że korzystanie z pomocy, ujawnienie problemów jest jedyną drogą, do ich przezwyciężenia. Choć nic tego nie zapowiada - historie bohaterów kończą się 'dobrze'. 

  Warsztat '7 Dni': Przemoc rówieśnicza

  Warsztat na temat przemocy rówieśniczej to Trening Pewności Siebie. Podczas spotkania zastanowimy się, dlaczego ludzie dręczą innych, co może narażać nas na bycie celem ataku ze strony dręczyciela i jak możemy bronić się, gdy jesteśmy obrażani czy ośmieszani. Wspólnie z trenerami przećwiczymy sposoby radzenia sobie z agresją słowną. Każdy będzie mieć także szansę na chwilę poczuć się jurorem i ocenić przepracowane style obrony, wybierając najskuteczniejszy. To doskonała okazja, by podzielić się doświadczeniami, przepracować obawy i nabyć umiejętności, które przydają się także w dorosłym życiu. Kto wie? Może opracujemy własne pomysły nie opisane w żadnej mądrej książce…

  • Warsztat - sb, 22.06.2018,  godz. 12:00 - 14:00, grupa 12-16 lat Plac Zabaw, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2.  Warsztaty prowadzą:  psycholog Joanna Węgorzewska oraz psycholog i trener Hubert Czemirowski. UWAGA ZAPISY!*

  Warsztat 'Zadurzenie': Przemoc na randce, Grupa docelowa: 14 - 18 lat 

  Warsztat 'Przemoc na randce' jest rozmową o stawianiu granic, szacunku do drugiego człowieka oraz samego siebie. Trenerki zastanowią się z uczestnikami, jakie korzyści i zasoby kryje w sobie postawa asertywna. Będą zachęcać do zrozumienia asertywności jako postawy nacechowanej szacunkiem do siebie i innych, akceptacją dla drugiego człowieka przy jednoczesnym umiejętnym stawianiu granic. Warsztaty służą także pokazaniu, jak reagować, gdy się jest ofiarą, świadkiem lub sprawcą agresji. Podczas warsztatów dowiemy się m.in. czym charakteryzuje się postawa asertywna, dlaczego warto mieć własne zdanie, jak komunikować potrzeby. Spróbujemy odpowiedzieć, czym właściwie jest przemoc na randce i jak jej uniknąć?

  • Warsztat - sb, 22.06.2018, godz. 12:00 - 14:00, grupa 14-18 lat  Pokój Prób, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2. Warsztaty prowadzą: psycholożka i trenerka Maja Kuźmicz oraz psycholog Agnieszka Łukowiak. UWAGA ZAPISY!*

  Warsztat 'Krzywda': Samookaleczenie, Grupa docelowa: 12 -15 lat

  Podczas warsztat uczestnicy analizowani będą wybrane fragmenty książki
  Eve Ainsworth 'Krzywda. Historia moich blizn', tak by lepiej zrozumieć powody, dla których ich rówieśnicy sięgają po samookaleczenia, poznać towarzyszące im uczucia i myśli. Uczestnicy wypracowywać będą skuteczne i bezpieczne sposoby reagowania w sytuacjach, gdy dowiadują się, że ktoś kogo znają samookalecza się. Spotkanie zakończone zostanie przez wspólne tworzenie 'mapy bezpieczeństwa', zawierającej informacje o miejscach i osobach, do których warto zwracać się w trudnych sytuacjach. 

  • Warsztat - sb, 22.6.2018, godz. 12:00 -14:00, grupa 12-15 lat. Warsztat, Fun Park & Arena Wspinaczkowa, ul. Merliniego 2. Warsztaty prowadzą: Lucyna Kicińska i Aleksandra Machniak. UWAGA ZAPISY!*

  Eve Ainsworth gościem Big Book Festival

  O dzieciach, które przejmują opiekę nad dorosłymi i nierównowadze w relacjach, mówi brytyjska autorka EVE AINSWORTH.  Rozmawia Katarzyna Pruchnicka. Zapraszamy małych i dużych!
  sobota, 22.06 godz. 14:00 Plac Zabaw, ul. Merliniego 2, Warszawa (Fun Park & Arena Wspinaczkowa), wstęp wolny

   

  *Więcej informacji o spotkaniach  na stronie bigbookfestival.pl. Zapisy na warsztaty prowadzone są pod adresem: spotkania@big-book.pl.