Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Galeria Łomianki
  Gdzie: Łomianki
  Brukowa 25
  Kiedy: od 09-06-2018 11:00
  do 09-06-2018 16:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:(22) 209 86 51
  E-mail:biuro@galerialomianki.pl

  Bezpieczne wakacje

  Dzień edukacyjny w Galerii Łomianki

  Do wakacji został niecały miesiąc! Uczniowie z niecierpliwością oczekują ostatniego dzwonka obwieszczającego koniec szkolnych obowiązków. Już niebawem wyruszą do lasu, nad morze czy jezioro, gdzie czeka ich wspaniała, beztroska zabawa, ale też… potencjalne niebezpieczeństwa. Jak się przed nimi ustrzec? Mali (i nieco więksi) poszukiwacze przygód dowiedzą się tego już 9 czerwca podczas wyjątkowego wydarzenia edukacyjnego w Galerii Łomianki.

   

   

  Każdy rodzic wie jak ważna w wychowywaniu dzieci jest kwestia bezpieczeństwa. Kształtowanie pozytywnych nawyków i budowanie świadomości dzieci w tym zakresie powinno zacząć się już od najmłodszych lat. Okres przedwakacyjny to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom (i sobie samym) kilku kluczowych zasad, które sprawią, że lato będzie obfitowało wyłącznie w dobrą zabawę i spokojny odpoczynek. 

  W ramach wydarzenia 'Bezpieczne Wakacje' w przestrzeni Galerii Łomianki pojawią się cztery strefy związane z żywiołami: woda, ogień, ziemia i powietrze. W każdej z nich mali i więksi podróżnicy będą mogli odbyć wyjątkowe spotkania z ekspertami, w ramach których, poprzez zabawę, nauczą się zasad bezpiecznego zachowania. 

  • W strefie WODA na dzieci i dorosłych czekać będą profesjonalni ratownicy medyczni. Poprowadzą oni zajęcia z pierwszej pomocy przy użyciu fantomów, a także opowiedzą jak udzielać jej małym dzieciom i niemowlakom. Najmłodsi uczestnicy spotkania będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniem wędkarskim - łowieniem rybek na magnesowe wędki.
  • W strefie OGIEŃ stacjonować będą strażacy z OSP Łomianki. Przeprowadzą oni naukę obsługi gaśnicy, prawidłowego układania ogniska i zaprezentują profesjonalny sprzęt strażacki. Dzieciaki dowiedzą się również jak zachować się w trakcie pożaru - np. w lesie, domu czy samochodzie. Na koniec spotkania ze strażakami wykonać będzie można pamiątkowe zdjęcie w hełmie strażackim.
  • W strefie ZIEMIA odbędzie się spotkanie z panią leśnik. Stoisko będzie składać się z trzech działów tematycznych, dotyczących znajomości: gatunków owadów, gatunków grzybów oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa w lesie.  Najmłodsi wykonają pluszowe pszczółki, a na młodzież i dorosłych czeka 'grzybowe sudoku'. Dzieci będą miały również okazję wzięcia udziału w konkursie rozpoznawania znaków drogowych. 
  • W ostatniej uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak dbać o jakość POWIETRZA, którym oddychamy. Specjaliści opowiedzą też o tym, jak chronić się przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i odpowiednio dobrać rodzaj filtru do skóry. Odbędzie się tu również konkurs samolotów z papieru. 

  Na wydarzenie 'Bezpieczne Wakacje' Galeria Łomianki zaprasza 9 czerwca w godzinach:11.00 -16.00.