Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Gdzie: Bytom
  Pl. Karin Stanek 1
  Kiedy: od 01-06-2018 10:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Inne
  Tel:032/ 389 31 09
  E-mail:sekretariat@becek.pl

  BeCeKoBUS

  Lato, wakacje, odpoczynek. Relaks, słońce i dużo czasu dla siebie. Odjazd. Do sławy, do gwiazd, na scenę. Do realizacji swoich planów. 

  W czerwcu i sierpniu na ulice Bytomia wyjeżdża specjalny BeCeKoBus. Odwiedza różne bytomskie dzielnice, by tym dzieciom i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje zaoferować Letni Odjazd Warsztatowy. Ten program to włączenie w zabawę i luźną, wakacyjną atmosferę, zajęć wyrabiających w uczestnikach pewne umiejętności, które pozwolą dobrze bawić się w życiu. W ciągu czterech edycji po Bytomiu jeździł już autentyczny Jelcz, zwany potocznie 'ogórkiem', londyński piętrus, amerykański SchoolBUS. Bardzo profesjonalna załoga BeCeKoBUSa co roku prowadzi warsztaty o baaardzo zróżnicowanej tematyce.

   

  Po przerwie BeCeKoBUS powraca. Pojawi się w Bytomiu w czerwcu i sierpniu, zajedzie na Bobrek, do Stolarzowic, na Rozbark, Stroszek i Suchą Górę. 

   
   
  BeCeKoBus 2014

   

  Z czym do was przyjedziemy?

  Przedstawiamy nasze propozycje na lato 2018. Szczegółowy rozkład jazdy zaprezentujemy niebawem.

   

  1.Warsztaty sportowe - 'Sportowe figle-migle'

  W trakcie trwania zajęć dzieci będą uczestniczyły w konkurencjach sportowych, wymagających sprawności ruchowej, sprytu, kreatywnego myślenia oraz współpracy grupowej. Zajęcia poprowadzone zostaną przez magistra wychowania fizycznego oraz animatorów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

   

  2. Warsztaty tworzenia latawców - 'Aquiloni! Bujamy w chmurach!'

  Tradycja urządzania festiwali latawców jest bardzo popularna we Włoszech, gdzie swoje własnoręcznie robione puszcza się w niebo całymi rodzinami.

  Podczas warsztatów powstaną trwałe, autorskie, samodzielnie skomponowane latawce. Latawiec musi być jednocześnie lekki i wytrzymały, by mógł latać i bezpiecznie lądować. 

  Latawce powstaną z trwałych materiałów: specjalnych listewek i materiałów odpowiednich do podniebnych lotów, nieobciążających konstrukcji dodatków, linek i sznurków. Wszystkie materiały będą w dobranych, wpadających w oko kolorach. Osoby prowadzące warsztaty doradzą jak prawidłowo i precyzyjnie połączyć elementy, jak zrobić efektowną, widoczną na niebie ozdobę, jak spersonalizować latawiec i zmienić go  w latającą postać niczym z kreskówki.Materiały będą sklejane i/lub zszywane na maszynach do szycia - tak, by gotowe latawce mogły służyć przez wiele sezonów.

   

  3.Warsztaty Kuglarskie 'Cyrk na kółkach'

  W program warsztatów zostaną wprowadzone elementy sztuczek żonglerskich, teatralne gry integracyjne i przestrzenne zabawy ruchowe oraz podstawy żonglerki piłeczkami / kolorowymi chustami / latającymi talerzykami / poi wstążkowym / levi-sticks. Dzieci poznają tajniki postaci rodem z cyrkowej rodziny, odkryją sztukę balansowania na rolla-bolla. Poznają również sposoby chodzenia na szczudłach drewnianych z asekuracją oraz na mini-szczudełkach. 

   

  4.Warsztaty muzyczne  'T.ETNO - instrumenty świata'

  Spotkanie z nietypowymi dźwiękami z różnych zakątków naszej planety. Lira korbowa, tambura macedońska, citera węgierska, cytra chińska, kalimby, harmonium, piszczałki, fujarki... to tylko niektóre z przeszło pięćdziesięciu instrumentów, jakie poznają uczestnicy warsztatów. Nie zabraknie też afrykańskich bębnów i nietypowych perkusjonaliów. A najważniejszym celem muzycznych spotkań będzie nie tylko nauka gry na poszczególnych instrumentach, ale również wspólne, spontaniczne muzykowanie.

   

  5. Warsztaty plastyczne 'Formotworki'

  Jesteś Tworzycielem - Marzycielem?

  Te warsztaty skierowane są właśnie do Ciebie.

  Przyjdź, zaprojektuj i stwórz własne Formotworki. Będziemy konstruować, formować, wycinać, kleić, malować, budować.  W ruch pójdą nożyczki, taśmy, kleje, farby, sznurki oraz specjalne klocki. Za ich pomocą i rożnych innych mediów będziemy tworzyć stworki, pojazdy, machiny, roboty, konstrukcje, co tylko przyjdzie nam do głowy... Weź bądź. Pochwal się Światu jaki z Ciebie kreatywny Inżynier Wyobraźni! 

   

  6. Warsztaty twórcze 'Zasadź się na zielone'

  W ramach 'zielonego', który jest przewodnim, tegorocznym tematem 'Warsztatu Miejskiego' odbędą się zajęcia polegające na przecinaniu butelek i sadzeniu w nich różnego rodzaju sukulentów. Łatwe w hodowli roślinki, które nie zniechęcą młodych do ogrodnictwa i opieki nad własnym mini ogródkiem.