Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
  Gdzie: Pacanów
  Kornela Makuszyńskiego 1
  Kiedy: od 03-12-2017 13:00
  do 03-12-2017 17:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:+48 41 376 50 79
  E-mail:ecb@pacanow.eu

  Bajkowe Mikołajki

  Jak co roku, w pierwszą niedzielę grudnia (3 XII), spodziewamy się w Europejskim Centrum Bajki bardzo wielu podekscytowanych dzieci, które przyjdą, przyjadą lub przybiegną na spotkanie z Mikołajem, na spektakl teatralny, warsztaty, wystawy, konkursy i zabawy, które trwać będą nieprzerwanie od godz. 13.00 do 17.00. W tym roku impreza zapowiada się wyjątkowo ciekawie, atrakcyjnie i bogato.

   

  PROGRAM:

  • 13.00 - 17.00

  'O Mikołaju i zimowych skrzatach' - Fundacja Teatr Kubika

  'Dziecko w stylu Retro' - wystawa fotografii Janusza Sochackiego
  Opowieść o rekonstrukcji starych lalek - Weronika Buczek
  Pracownie Świętego Mikołaja

  • 14.00 - wręczanie prezentów od Mikołaja
  • 14.30 - spotkanie autorskie z Lidią Miś-Nowak
  • 15.00 - wręczenie nagród w Konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami
  • 15.10 - wręczanie prezentów od Mikołaja
  • 15.30 - spektakl 'Ptasznik'
  • 16.10 - wręczanie prezentów od Mikołaja

   

  Po pierwsze mamy dla Was super program estradowy 'O Mikołaju i zimowych skrzatach', który przeplatać będą emocjonujące zdarzenia i efekty. Planujemy uroczyste powitanie Mikołaja. Przybędzie do nas na wielkich saniach prosto z Laponii. Będą specjalne konkursy cyrkowe, podczas których zdobędziecie różne tajemnicze sprawności, nauka pantomimy, gwiazdkowego tańca, pokaz gigantycznych baniek, bitwa śnieżna i konkursy o Mikołaju: np. Koło fortuny oraz Walizka marzeń. Będzie też spektakl w wykonaniu Fundacji Teatru Kubika: 'Ptasznik'.

  Jak co roku zaprosimy Was na spotkanie z pisarzem. Tym razem przybędzie do nas z Rzeszowa Lidia Miś-Nowak, znana autorka książek dla dzieci, baśni, a także popularnego cyklu wydawnictw: 'Opowieści biblijne dziadka Józefa'. W trakcie spotkania autorskiego będzie można zadawać pytania, zbierać autografy a także kupować książki wydawnictwa 'Dreams'.

  Przez cały czas wiele się zdarzy w magicznym Pacanowie. Spotkacie tu skrzaty na szczudłach, przejedziecie się saniami św. Mikołaja, wejdziecie do wnętrza bańki mydlanej, albo namalujecie wspólnie z bohaterem wieczoru wielki obraz.
  W pracowniach Świętego Mikołaja, wraz ze Śnieżynkami, będziecie tworzyć choinki, mikołajki, reniferki, bombki oraz przedziwne stworki z drucików.

  Obok tych wszystkich atrakcji, pośród których przewidujemy też malowanie buziek, będziecie mogli obejrzeć niezwykłą wystawę fotografii 'Dziecko w Stylu Retro' Janusza Sochackiego, który utrwala swoich bohaterów na szklanych negatywach,
  a następnie kopiuje obrazy na płótnie. Przedstawimy Wam także artystkę Weronikę Buczek, która od 20. lat rekonstruuje dawne lalki.

  Podczas naszego święta Mikołaj będzie oczywiście wręczać dzieciom prezenty. Dlatego wszyscy Rodzice, którzy chcą szepnąć mu słówko o tym jak grzeczne
  i wspaniałe były ich pociechy, mają taką możliwość. 'Ważną wiadomość' dla Mikołaja można dostarczyć do Centrum Bajki w Pacanowie do 3 grudnia. Prosimy aby owe 'Ważne wiadomości' były odpowiednio podpisane imionami i nazwiskami adresatów. 

  Zapraszamy!