Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
  Gdzie: Lublin
  Plac Teatralny 1
  Kiedy: od 18-06-2017 12:00
  do 22-06-2017 11:30
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:81-532 32 25, +48 502 663 873
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Anioł za lodówką

  /dla widzów od lat 7/
  Twórcy:
  Reżyseria: Daniel Arbaczewski
  Scenariusz: Grażyna Lutosławska
  Scenografia: Amir Genislaw (Izrael)
  Muzyka: Rafał Rozmus
  Wizualizacje: Bogusław Beniu Byrski
  Występują:
  Gabriela Jaskuła, Anna Dudziak (gościnnie) , Wioletta Tomica, Ilona Zgiet, Konrad Biel, Bogusław Beniu Byrski, Mateusz Kaliński, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek

   

  fot. Przemek Bator

   

  Gdy będziecie na Placu Zamkowym w Lublinie, rzućcie okiem na jedną z kamienic, gdzie wysoko na gzymsie stoi nagi chłopiec. Razem z nim dach zamieszkują dwa potwory; jeden jest blisko chłopca. Atakuje go , lecz ma zasłonięte oczy. Drugi, ten straszniejszy, na szczęście jest w sporej odległości.
  W tej samej kamienicy na kuchennym stole siedzi Anioł. Zmartwiony, zamyślony, z pogniecionymi skrzydłami.
  Mieszka tu przymusowo, kryjąc się za lodówką. Odleci, gdy odzyska aureolę. Ale gdzie ona jest, kot jeden wie. Bo jest i kot. Poeta. Grafoman. W domu są jeszcze Mama, Tata i Agata. Nastoletnia Agata pragnie, by wszyscy byli szczęśliwi, ale nie wie, jak znaleźć receptę. Zadając rodzicom na pozór proste pytania, wprowadza ich w zakłopotanie - bo im prostsze pytanie, tym odpowiedź trudniejsza.
  W tym samym domu, lecz w innym wymiarze mieszka żydowska dziewczynka Sara. Tak jak Agata ma rodziców - Mame i Tate. Ona też zadaje pytania. Też martwi się za cały świat.
  Żeby zmienić wymiar, trzeba wsłuchać się w bicie zegara. Bywa, że czas skacze w przód to w tył, bywa, że wymiary się nakładają, a bywa też, że wszystko się zatrzymuje i wtedy wysoko, na dachu, zaczyna się walka. Kamienne potwory ożywają i próbują strącić małego chłopca. Chłopiec walczy dzielnie, ma miecz, tarczę. Jednak sam jest zbyt słaby, by pokonać kamiennych przeciwników . Ale jest jeszcze Anioł, choć bez aureoli. I kot. Kot zawsze widzi więcej.