Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
  • Szatnia
Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy: od 07-04-2016 19:00
do 07-04-2016 21:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 1,00 zł/osoba
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Alterna(k)tywni / The Dumplings 'Sea you later'

Cykl Alterna(k)tywni w ramach projektu Punkt Sztuki

 

To synteza muzyki alternatywnej i aktywności. Projekt jest propozycją dla osób, które nie traktują muzyki jako obojętnego wypełniacza dźwiękowego towarzyszącego codziennym trudom i znojom, tylko jako coś więcej. Wyjątkowość Alterna(k)tywnych polega na możliwości komentowania, wymiany poglądów i oceny dzieła muzycznego "na gorąco", będąc twarzą w twarz z innymi uczestnikami. Wszyscy znamy i cenimy magię Internetu, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. 
Spotkania będą rozpoczynać się krótką prelekcją, tak by przybliżyć dotychczasowe dokonania artysty, zespołu czy projektu, którego album zostanie odtwarzany. Selekcja muzyki będzie polegała na śledzeniu światowych trendów muzyki alternatywnej. Na uprzywilejowanej pozycji znajdować się będą nowości. Muzyka alternatywna charakteryzuje się olbrzymią różnorodnością, dlatego można się spodziewać rozstrzału gatunkowego - od hałaśliwego rocka po ambientową elektronikę. Zamiarem Alterna(k)tywnych będzie ocena danego dzieła muzycznego krok po kroku. Po każdym utworze prowadzący da zgromadzonym możliwość wypowiedzenia się, wyrażenia zdania na temat odsłuchanej piosenki. I tak do samego końca płyty. Zwieńczeniem będzie ocena całości materiału.

 

 

W kwietniu wracamy do częstotliwości jednego spotkania w miesiącu. Zatem będziemy rozmawiać tylko o albumie, który uplasował się na pierwszym miejscu w głosowaniu. Ową płytę miesiąca przesłuchamy i omówimy 7 kwietnia o godzinie 19:00. 

Poprzez głosowanie wybór padł na duet, który nikomu nie trzeba przedstawiać - The Dumplings i płyta "Sea You Later". Czy album tak młodych ludzi można nazwać dojrzałym wydawnictwem? Do odsłuchu -> "Kocham być z tobą" https://www.youtube.com/watch?v=CxQeXltiI0o

Alterna(k)tywni? Najprościej rzecz ujmując to projekt będący czymś na kształt dyskusyjnego klubu muzycznego. Na spotkaniach odsłuchujemy i omawiamy jedną z nowości wydawniczych z kręgów muzyki alternatywnej. Najpierw prowadzący opowiada krótko o zespole/artyście, który stoi za danym wydawnictwem. W dalszej części słuchamy i dzielimy się opiniami dotyczącymi walorów artystycznych poszczególnych części składowych materiału.

Gdzie? -> Sala kameralna Tarnogórskiego Centrum Kultury
Wstęp? -> Symboliczna złotówka (1 zł) - bilety dostępne w kasie biletowej TCK