Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 21-09-2019 12:00
  do 21-09-2019 13:30
  Wiek: Przedszkolak
  Cena: od 1,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:12 263 40 36
  E-mail:edukacja@mocak.pl

  Aktywne czytanie - zabawy z książką

  sobotę 21 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Głos napisanej przez Michała Bogdanowicza i zilustrowanej przez Julię Cybis (Ezop, Warszawa 2014).

   

  Michał Bogdanowicz, Głos, il. Julia Cybis, Ezop, Warszawa 2014

   

  Wszędzie dookoła słyszymy różne dźwięki - czasem gdy mówi do nas mama, czasem gdy słuchamy muzyki albo gdy nasz kot chrapie. Główny bohater książki jest jedyną osobą na świecie, która nie ma własnego głosu. Dlatego aby odzyskać ten zagubiony skarb, udaje się w podróż, w której uczestnicy zajęć będą mu towarzyszyć.

  Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

  Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

   

   

  Michał Bogdanowicz - baryton, śpiewak operowy, solista zespołu Piotra Rubika oraz wieloletni współpracownik Warszawskiej Opery Kameralnej, a także aktor współpracujący między innymi z Teatrem Buffo. Głos to jego debiut literacki, w którym przybliża dzieciom świat dźwięków, zwracając uwagę na jego różnorodność oraz podkreślając jego rangę.

  Julia Cybis - malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego). Jej zainteresowania artystyczne obejmują malarstwo sztalugowe i ścienne, wzornictwo oraz ilustrację. Współtworzy markę Falbanka, w której projektuje wzory tkanin.

   

  Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

   

  * dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł.