Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 02-06-2018 12:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:12 263 40 36
  E-mail:biblioteka@mocak.pl

  Aktywne czytanie. Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd

  W sobotę 2 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Śnieżek i węgielek. Podróż do gwiazd autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej. Jest to pierwsza z serii książek opisujących podróże kota Śnieżka i psa Węgielka z Wydawnictwa Alegoria.

  Podczas spotkania przygotujemy skafandry, wyruszymy w kosmiczną podróż i spróbujemy uchronić bibliotekę przed wchłonięciem przez czarną dziurę.

  Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książkach możliwość przeżywania przygód.

   

  Śnieżek i węgielek. Podróż do gwiazd aut. Przemysław Wechterowicza,
  il. Aleksandra Woldańska-Płocińska, Wydawnictwo Alegoria

   

  Przemysław Wechterowicz - autor licznych książek dla dzieci, przetłumaczonych  łącznie na 18 języków. Za Proszę mnie przytulić został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy (2014). Opisał również przygody Śnieżka i Węgielka w oceanie oraz Amazonii.

  Aleksandra Woldańska-Płocińska - ilustratorka książek, nie tylko dla dzieci. Mrówka wychodzi za mąż z jej grafikami w 2009 roku dostała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku przyznawany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Dotychczas ukazało się kilka publikacji z ilusracjami artystki, w tym także jej autorskie prace: Pierwsze urodziny prosiaczka, Drugie urodziny prosiaczka, Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście.

  Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.