Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 06-07-2019 12:00
  do 06-07-2019 13:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 1,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:12 263 40 36
  E-mail:edukacja@mocak.pl

  Aktywne czytanie. Pomelo rośnie

   

   

  W sobotę 6 lipca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Pomelo rośnie napisanej przez Ramonę Bădescu i zilustrowanej przez Benjamina Chauda (Wydawnictwo Zakamarki). Książkę przetłumaczyła Katarzyna Skalska.

   

  Pomelo to mały słoń z mnóstwem przygód i problemów. Był już w podróży, był zakochany, wie też, o czym śni. Niestety, przyszła pora, by dorosnąć, i Pomelo musi stawić czoła temu wyzwaniu. Żeby mu pomóc, zmierzymy się z dorosłością razem z nim, prowadząc przy tym różne twórcze działania. Będziemy sprawdzać, jakiego jesteśmy wzrostu, próbować nowych smaków i zastanawiać się, co mogą robić dorośli, a co koniecznie muszą.

  Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

  Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

   

  Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

   

  Ramona Bădescu - autorka literatury dla dorosłych i dla dzieci, dramaturżka. Twórczyni serii książek o słoniu ogrodowym Pomelo, liczącej dotychczas 13 części. Większość z nich została przetłumaczona z francuskiego na kilkanaście języków. Pisarka pochodzi z Rumunii, obecnie mieszka i pracuje we Francji.

  Benjamin Chaud - autor i ilustrator ponad 60 publikacji. Wielokrotnie wyróżniany za swoje zabawne i szczegółowe prace graficzne. W 2014 roku Nowojorskie Stowarzyszenie Ilustratorów przyznało mu złoty medal, był też nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren w 2017 i 2018 roku. Współtworzył między innymi książki Nie odrobiłem lekcji, bo…, Spóźniłem się do szkoły, bo…

   

  * Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł