Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 15-06-2019 12:00
  do 15-06-2019 13:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 1,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:12 263 40 36
  E-mail:edukacja@mocak.pl

  Aktywne czytanie. Mali ogrodnicy w wielkim mieście

  sobotę 15 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście napisanej oraz zilustrowanej przez Martę Kulę-Ulatowską (Goldruk).

   


  List bohatera tej opowieści - kosa Wirka - zachęci nas do zastanowienia się nad rolą przyrody w mieście. Jak możemy pomóc naszemu miastu i zamieszkującym je zwierzętom? Uczestnicy zajęć wyruszą wspólnie na poszukiwanie zieleni, a nawet będą sadzić rośliny.

  Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

  Marta Kula-Ulatowska - krakowska artystka, malarka, projektantka ogrodów, edukatorka. Książka Mali ogrodnicy w wielkim mieście łączy jej pasje: piękne ilustracje i przyrodę.

   

  Wstęp 1 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.