Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 22-09-2018 12:00
  do 22-09-2018 13:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:12 263 40 36
  E-mail:biblioteka@mocak

  Aktywne czytanie. Fred. Wymyślony przyjaciel

   

   

  W sobotę 22 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Fred. Wymyślony przyjaciel autorstwa Eoina Colfera z ilustracjami Olivera Jeffersa.

  Podczas lektury oraz zajęć plastycznych podejmiemy temat wyobraźni, wspólnie zastanowimy się nad naturą przyjaźni i poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak dbać o relacje z bliskimi.

  Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

   

  Fred. Wymyślony przyjaciel, aut. Eoin Colfer, il. Oliver Jeffers, Wydawnictwo Format

   

  Wstęp 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

   

  Eoin Colfer - irlandzki autor tworzący głównie książki dla młodzieży. Zanim zajął się pisarstwem, pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel. Jego najpopularniejszą serią są przygody Artemisa Fowla. Napisał również między innymi Listy życzeń, Nadnaturalistę, Lotnika.

  Oliver Jeffers - ilustrator oraz autor książek dla dzieci. Lost and Found (Zagubiony i odnaleziony) jego autorstwa zdobyła złoty medal w konkursie Nestlé Smarties Book (2006), a w konkursie Blue Peter Book Award (2006) została uznana za ilustrowaną książkę roku. Dwa lata później powstała jej animowana adaptacja.