Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Warszawa
  Witolda Modzelewskiego 59, Studio Koncertowe Polskiego Radia
  Kiedy: od 16-05-2019 19:30
  do 19-05-2019 18:00
  Cena: od 0,00
  do 35,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:Studio Koncertowe Polskiego Radi
  E-mail:nowatradycja@polskieradio.pl

  22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja

  W dniach 16-19 maja odbędzie się 22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia 'Nowa Tradycja'. Po raz pierwszy w historii imprezy zaplanowano spotkania z muzyką ludową oraz warsztaty reporterskie dla najmłodszych słuchaczy. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a dokładnie foyer i studio nagraniowe S-3, pełne będzie atrakcji, które Radiowe Centrum Kultury Ludowej przygotowało wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom. Na zajęcia dla dzieci wstęp jest wolny.  

   

   

  W piątek 17 maja i sobotę 18 maja w godz. 16.00-17.00 dziennikarz Radiowego Centrum Kultury Ludowej, etnomuzykolog, instrumentalista i kompozytor Piotr Dorosz opowie najmłodszym o tradycyjnych instrumentach, dawnej wiejskiej muzyce i codziennym życiu na wsi. Dzieci zapoznają się z harmonią pedałową, fujarkami, dwojnicą, ligawkami, kukułką huculską, glinianymi ptaszkami, a nawet indiańskimi instrumentami perkusyjnymi. Będzie też okazja nauczyć się oberka i polki. A po tych wszystkich wrażeniach, dla odpoczynku, nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Zisch przeczyta maluchom ludowe baśnie z Polski i ze świata.

   

  W piątek, między godz. 18.30 a 19.30, w studiu S-3 na młodych słuchaczy czekać będą legendarni muzycy góralscy - Józef Broda Official i Krzysztof Trebunia-Tutka. Przybliżą oni tajniki muzyki beskidzkiej i podhalańskiej, przedstawią unikalne, góralskie instrumenty muzyczne, opowiedzą wciągające historie o świecie gór oraz zaproszą do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni.

   

  Z kolei Julia Rozbiecka - niestrudzona reporterka Polskiego Radia Dzieciom - poprowadzi warsztaty radiowe 'Uczymy się słuchać'. W piątek 17 maja i sobotę 18 maja od godz. 16.00 dzieci będą mogły się przekonać, czy to łatwo być radiowym reporterem. Dostaną słuchawki na uszy i mikrofon do ręki. I - jeśli zechcą - same będą mogły nagrać wszystko, co dzieje się dookoła. Najmłodsi dowiedzą się też jak nagrywać i jak słuchać, żeby z dźwięku ułożyć ciekawe historie.

   

  Oczywiście udział w warsztatach i zabawach mogą wziąć także rodzice. Jedną z atrakcji będzie też festiwalowa fotobudka, a zdjęcie to idealna pamiątka i dla małych, i dla dużych.  

   

  ***

  Hazelius Hedin ze Szwecji, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka i Saz’iso z Albanii to zagraniczni goście 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia 'Nowa Tradycja'. Największy w kraju festiwal prezentujący polską i światową muzykę folkową to nie tylko gwiazdy, ale także młodzi artyści. Podczas koncertu Muzyka Źródeł: Młoda Tradycja wystąpią cztery zespoły prezentujące twórczość swoich rodzinnych stron - Radomszczyzny, Wielkopolski, Podhala i regionu Lasowiackiego. Emocje zapewni Konkurs Muzyki Folkowej. Biorące w nim udział zespoły powalczą o najwyższe wyróżnienia, a muzykę ludową łączyć będą z takimi gatunkami, jak elektronika, pop, noise, eksperyment, hip-hop, jazz, muzyka improwizowana, klubowa, klezmerska i klasyczna. Wstęp na występy konkursowe jest wolny.  

  Festiwalowe koncerty transmitowane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz na festiwalowym facebooku https://www.facebook.com/festiwalnowatradycja/ i stronie internetowej  https://nowatradycja.polskieradio.pl.