Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Lalki I Aktora w Wałbrzychu
  Gdzie: Wałbrzych
  M.Buczka 16
  Kiedy: od 20-09-2019 18:00
  do 05-10-2019 18:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: 19,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:74 666 73 42
  E-mail:kontakt@teatrlalek.walbrzych.pl

  13 bajek z królestwa Lailonii

  13 bajek z królestwa Lailonii to sceniczna adaptacja klasyki literatury polskiej dla dzieci i młodzieży pt. 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych autorstwa jednego z największych polskich filozofów - Leszka Kołakowskiego. Zbiór powiastek filozoficznych, w których rozważa się różne problemy i postawy etyczne to tak naprawdę historie o absurdach naszego życia codziennego, skomplikowanych relacjach z otoczeniem, roli Boga i sprawowaniu władzy.

   

   

  W tytułowej Lailonii życie rządzi się własną logiką, niczym na planecie Małego Księcia: wyrośnięty na plecach garb może przejąć władzę nad człowiekiem; by zachować piękno twarzy, zamyka się ją w kuferku; naleśniki są ludzkich rozmiarów; a ze wstydu można nawet zniknąć.

   

  Wałbrzyski spektakl, którego reżyserii podjęła się Marta Streker, przypomina surrealistyczną "fabrykę mechanizmów myślenia", pełną abstrakcyjnych bohaterów. Łączy filozofię
  z nieograniczoną wyobraźnią ludzką. Z ironią i poczuciem humoru naświetla sprawy ważne, jak poszukiwanie sensu, ludzkie zachowania i przyzwyczajenia, którymi często utrudniamy sobie życie. A wszystko to zamknięte jest w formie, gdzie jedna wyrasta z drugiej, gdzie niczym w fabryce trwa nieustanny ruch i schematyczne, powtarzalne zachowania.

   

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.