Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
  Gdzie: Pacanów
  Kornela Makuszyńskiego 1
  Kiedy: od 02-02-2020 14:00
  do 02-02-2020 17:00
  Cena: 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Gry
  Tel:+48 41 376 50 79
  E-mail:ecb@pacanow.eu

  11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci

  2 lutego w godz. 14.00-17.00 już po raz jedenasty zapraszamy na ogólnopolski festiwal rysowników. Jak zawsze przygotowaliśmy moc atrakcji: spotkań, warsztatów, gier, zabaw - zarówno tradycyjnych, jak opartych na najnowocześniejszych trendach i zaskakujących technologiach. 

  Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy jurorów i laureatów ogólnopolskiego konkursu komiksowego 'Podróże Koziołka Matołka - Japonia'. O godz. 14.00 wręczymy nagrody laureatom, a wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można będzie  zobaczyć na wystawie w Centrum Bajki.

   

   

  Po wręczeniu nagród gwiazdy polskiego komiksu przeprowadzą unikalne warsztaty dla uczestników imprezy.

   

  Robert Trojanowski, autor książki 'Zwariowany podręcznik z zaczarowanej szkoły', poprowadzi warsztaty - 'Jak narysować superbohatera'. Grzegorz Nowicki - nauczy dzieci kreślić sylwetki antybohaterów. A Piotr Kasiński na zajęciach pod nazwą - 'Zrób sobie komiks' przeprowadzi warsztaty z podstaw języka komiksu. Wśród nich np. uzupełnianie kadrów,  projektowanie komiksowego kostiumu, wymyślanie postaci jakiej jeszcze nie było. Uczestnicy będą tworzyć krótkie historie obrazkowe, a przede wszystkim uprawiać autentyczną sztukę rysowniczą.

   

  Równocześnie odbywać się będzie wiele atrakcji!  Jedni pokolorują ogromny 30-metrowy komiks XXL 'Przygody Koziołka Matołka'. Inni, na warsztatach z projektowania graficznego, będą używać pisaków 3D. Dla dzieci to niesamowita atrakcja, bo rysunki przyjmują na tabletach niespotykaną strukturę. Koniec z dwoma wymiarami, czas na przeniesienie się do świata 3D i samodzielne tworzenie czegoś niepowtarzalnego. 

   

  Dla chętnych będzie strefa gier komputerowych z historycznym i kultowym Minecraftem. Będzie też Nintendo Labo - czyli składanie specjalnych zestawów łączących unikalne możliwości konsoli, wirtualnych gier wideo oraz tekturowych konstrukcji, które składa się w taki sam sposób jak popularne puzzle 3D. Będzie japońska gra muzyczna Donkey Konga, na dwóch telewizorach i sterujących nimi bębnach. Będzie stanowisko gier planszowych i prezentacja wydanej przez ECB gry 'Zaginiona partytura Moniuszki'  przybliżającej postać wielkiego kompozytora i twórcy wybitnych arcydzieł muzycznych, która powstała w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

   

  W kolejnej strefie warsztatowej nasi animatorzy pomogą Wam w tworzeniu komiksowych opasek. Będzie co robić i w czym wybierać. Zapraszamy do fascynującej zabawy!

   

  Obowiązkowa rezerwacja miejsc!
  Bilety online: link w zakładce 'Kup bilet'

  Bilet 15 zł, rodzinny 45 zł