Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
  • Szatnia
Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
Gdzie: Kalisz
pl. Bogusławskiego 1
Kiedy: od 25-02-2017 16:00
do 25-02-2017 17:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 31,50 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:62 760 53 14
E-mail:kasa@teatr.kalisz.pl

''O dziewczynce, która podeptała chleb' - spektakl dla dzieci

Muzyczny spektakl "O dziewczynce, która podeptała chleb" Magdy Fertacz na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka to najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu dla młodych widzów.

 

Premiera odbędzie się na deskach Dużej Sceny 25 lutego 2017 r.

 

Główną bohaterką najnowszej premiery jest Amanda - dziewczynka wściekła na swoich ubogich rodziców, że przez nich musi żyć w biedzie. Zanim Amanda odgadnie, czym jest prawdziwe szczęście, którego tak pragnie, będzie musiała zejść do Świata Podziemi, aby zmierzyć się z samą sobą, a jednocześnie z brzydotą, skąpstwem, chciwością i nienawiścią, które ciągle jej towarzyszą.

 

Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena przekazuje we współczesnej, przystępnej dla dzieci formie uniwersalne wartości - szacunek, szczerość, wdzięczność. Spektakl w ciepły i zabawny sposób pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie dają pieniądze, ale miłość i troska najbliższych.

 

Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy wykonują osiem piosenek skomponowanych przez Piotra Klimka, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki do spektakli teatralnych w Polsce.  Piosenkom towarzyszą projekcje multimedialne autorstwa młodej, nagradzanej artystki Agnieszki Waszczeniuk. Wyjątkowym atutem przedstawienia są także elementy teatru cieni, wykorzystywane w tajemniczym Świecie Podziemi.

 

Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat.

 

Więcej szczegółów na stronie internetowej Teatru: www.teatr.kalisz.pl.