Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Poddębice
  Borysew 25
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 10:00 - 17:00
  Sob.10:00 - 17:00
  Niedz. 10:00 - 17:00
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:43 678 47 48
  E-mail:biuro@zoosafari.com.pl

  Zamknięte

  Zoo Safari Borysew

  Zoo Safari to ogród zoologiczny mieszczący się w województwie łódzkim, w Borysewie. Miejsce zachwyca niezwykłą aranżacją przestrzeni wybiegów, obecnością najdzikszych gatunków zwierząt i dużą ilością atrakcji dla najmłodszych. Zoo Safari umożliwia bliski kontakt z naturą i zwierzętami dzięki pokazom karmienia zwierząt, mini-zoo i odbywającymi się w nim zajęciami praktycznymi. 

   

  Dzikie koty są wizytówką Zoo Safari. Na zdjęciu: młody lew.

   

  Mieszkańcy ogrodu 

   Zoo w Borysewie jest domem dla 90 gatunków dzikich zwierząt. Z całej Polski jedynie tutaj zobaczyć możemy bawoły afrykańskie i pochodzące z Ameryki Południowej nieduże ssaki zwane tapirami. Ponadto żyją tutaj wielbłądy, antylopy, zebry, lemury, białe tygrysy oraz lwy. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszą są podopieczni mieszkający w tak zwanym 'Świecie Wodnym', na czele z foką o imieniu Dawid, gwiazdorem i ulubieńcem publiczności. Wodny świat to także terytorium ptactwa wodnego i żółwi. 

   

  Atrakcje dla dzieci 

  Najmłodsi mogą wybrać się przejażdżkę na kucyku szetlandzkim, odbywającą się pod czujnym okiem instruktora. Ponadto dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe mogą doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami w Zwierzyńcu, czyli mini-zoo. Frekwencja, z jaką to miejsce ogrodu jest odwiedzane, pokazuje, że w każdym z nas tkwi potrzeba kontaktu z czworonożnymi stworzeniami. W Zwierzyńcu zaprzyjaźnimy się między innymi z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, świnkami wietnamskimi i osiołkami. Zwierzęta można dotknąć, pogłaskać, a nawet nakarmić. Wszystkie wybrane gatunki są z natury łagodne i cierpliwe. W Zwierzyńcu odbywają się także zajęcia praktyczne, podczas których nauczyć się możemy... jak czesać i oporządzać kuce. 

  Innym ciekawym obiektem na terenie ogrodu zoologicznego jest figlarnia. To pełna atrakcji kraina, w której dzieci mogą bezpiecznie spożytkować swoją niekończącą się energię na liczne zabawy jak skoki na trampolinie, tory przeszkód, zjeżdżalnie i wiele, wiele innych. Figlarnia zajmuje tylko jeden z namiotów w Kompleksie Namiotów Sferycznych. W innym umiejscowiona jest sala edukacyjna, w której odbywają się zajęcia poglądowe, czyli spotkania z wężami i żółwiami. 

  Zoo Safari chętnie podejmuje się organizacji różnego rodzaju imprez dla grup zorganizowanych, w tym urodzin i kinderbalów dla najmłodszych. A jeśli w dniu zwiedzania zawiedzie nas pogoda, możemy oglądać dzikie zwierzęta z pokładu ZooKolejki. Przejażdżkę urozmaicają opowieści i anegdoty przewodnika. Miłośnicy mocnych emocji powinni podczas zwiedzania ogrodu poświęcić chwilę na odwiedziny Akceleratora Emocji, czyli kina 7D.