Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Młynary
  Sąpy 20
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Świat roślin
  Tel:666 111 181, 666 047 931
  E-mail:ziolowydzbanek@gmail.com

  Ziołowy Dzbanek

  Dziedziny nauki takie jak medycyna czy kosmetologia, w ostatnich latach bardzo się rozwinęły - i ani myślą zwalniać tempa! A jednak, choć współcześnie stoją one na naprawdę wysokim poziomie, wciąż wykorzystuje się jeszcze tradycyjne metody. Obok leków w aptece znajdziemy wyciągi z rozmaitych ziół, również w kapsułkach, a producenci kremów i toników zachęcają nas do zakupu podkreślając zawartość ekstraktów roślinnych i naturalnych olejków. Dary Natury mają bowiem niezwykłą moc! Wy już o tym wiecie - teraz niech przekona się o tym Wasza pociecha - koniecznie zabierzcie ją do Zagrody Edukacyjnej 'Ziołowy Dzbanek' w Młynarach.

   

  W Ziołowym Dzbanku dowiecie się o zdrowotnych właściwościach roślin

   

  W domu u zielarki - co zobaczymy w 'Ziołowym Dzbanku'?

  'Ziołowy Dzbanek' to miejsce, w którym mogłaby zamieszkać czarodziejka parająca się ziołolecznictwem. Albo adept tajemnej sztuki eliksirów… Razem z Waszą pociechą znajdziecie tam zakątki takie, jak:

  • Wiata garncarska - to miejsce wypełnia kolekcja tradycyjnych, glinianych naczyń. A może sami spróbujecie fachu garncarza, tworząc własne, niepowtarzalne cudeńka?
  • Chata zielarska - to tutaj dzieją się cuda! Tajemne wywary sporządzane według tradycyjnych receptur, dawne przyrządy, pozwalające wydobyć magiczną moc ziół, kalejdoskop niezwykłych aromatów - a wszystko to na wyciągnięcie ręki,
  • Ogród ziołowy - stąd pochodzą składniki do sporządzania magicznych receptur. Znany z syropów prawoślaz lekarski, czarnuszka, której olejek, nazywany 'złotem faraonów', ma leczyć wszystko prócz śmierci, a tuż obok chętnie stosowany w kuchni, aromatyczny majeranek - to tylko niektóre z hodowanych tu roślin.

  A dla najmłodszych - Mini ZOO! Miniaturowe świnki wietnamskie i puchate węgierskie, kaczuszki, króliczki, kózki miniaturki i kucyk, czyli wszystkie stworzonka uwielbiane przez maluchy.

   

  Olej z czarnuszki nazywany jest 'złotem faraonów'

   

  Zielarska edukacja - nie tylko lekcja eliksirów

  W 'Ziołowym Dzbanku' swoich sił w tradycyjnym rzemiośle oraz sztuce mogą spróbować zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla najmłodszych przygotowano tu m.in. warsztaty zielarskie, w tym sztuki czerpania ziołowego papieru lub wyrobu naturalnego mydła, ale też garncarskie, decoupage’u, florystyczne czy tworzenia 'motanych' lalek. Maluchy będą również mogły wziąć udział w oryginalnej lekcji na temat historii ziemniaka lub zajęciach z nieznanej zapewne 'miastowym' smykom sztuki dojenia krowy. Twoja pociecha nie może tego przegapić!