Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Jelenia Góra
  Park Zdrojowy 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:075 75 57 690
  E-mail:sekretariat@teatr.jgora.pl

  Zdrojowy Teatr Animacji

  Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze to teatr lalek o długiej historii, której początek sięga roku 1979. Jego siedzibę stanowi budynek Teatru Zdrojowego położony w centrum XVII-wiecznego parku w Cieplicach, jednej z dzielnic Jeleniej Góry. Misją Teatru Animacji jest dbanie o życie kulturowe w uzdrowisku, co wiąże się z organizowaniem wielu wydarzeń i imprez. 

   

  spektakle

  Repertuar teatru to przede wszystkim przedstawienia w formie bajek dla dzieci, cieszące się dużym uznaniem w Polsce oraz zagranicą. Wśród nich znalazły się adaptacje dobrze znanych bajek należących do kanonu literatury dziecięcej, np. "Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego. Dominujący akcent położono na baśnie Hansa Christiana Andersena, m. in. na desach teatru zobaczyć możemy: "Brzydkie Kaczątko" i "Małą Syrenkę".

  Teatr przygotowuje też widowiska wystawiane w plenerze, które nawiązują do tradycji regionu. Liczne nagrody, którymi na przestrzeni lat wyróżniono Teatr Animacji świadczą o wysokim poziomie artystycznym trupy i jej kierownictwa. Na swoim koncie teatr zebrał takie prestiżowe wyróżnienia jak: Srebrną Maskę Pierrota, czy nagrody Festiwalu Telewizyjnego Teatrów Lalek. Spektakle Teatru Animacji grano na scenach całego świata, m.in. Japonii, Belgii, Chorwacji, Finlandii i Izraela.

  Zdrowy Teatr Animacji jest również zaangażowany w bieżące wydarzenia kulturalne, np. koncerty okolicznościowe. 

   

  Program edukacyjny i propozycje dla młodszych i starszych

  Dążenia i działania Zdrojowego Teatru Animacji nie wyczerpują się w granych spektaklach. Tworzący Teatr artyści pragną dzielić się swoją pasją i szerzyć miłość do sztuki teatralnej wśród najmłodszych. To z myślą o nich powstał bogaty program edukacyjny, a w nim lekcje teatralne przedstawiające przeróżne zagadnienia ze świata teatru, m.in. emisję głosu, proces tworzenia lalek teatralnych, kulisty teatru. W ramach edukacji o teatrze mieszczą się również bezpłatne przedpremierowe pokazy spektakli, którym towarzyszą dyskusje z twórcami, oraz cykliczne warsztaty dla grup, w których można brać udział za opłatą. Ponadto w ofercie teatru znalazły się jeszcze dwie pozycje: pierwszą z nich są lekcje z zakresu ogólnej wiedzy o teatrze - które to odbywają się bezpośrednio po przedstawieniach, drugą zaś jest możliwość zwiedzania teatru, dzięki której poznać możemy kulisy przedstawienia i zakamarki wyjątkowej siedziby instytucji, jakim jest klasycystyczny budynek Teatru Zdrojowego.