Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Na zewnątrz
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
Gdzie: Międzylesie
Plac Wolności 42
Kiedy:
Pn. - Pt. 12:00 - 20:00
Sob.12:00 - 20:00
Niedz. 12:00 - 20:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: do uzgodnienia
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:665000055
E-mail:info@zamekmiedzylesie.pl

Zamknięte

Zamek Międzylesie

Zamek Międzylesie to jeden z najstarszych i największych kompleksów zamkowo-pałacowych w Polsce. Najstarsze wzmianki o grodzie warownym sięgają IX w, kiedy tereny te należały do czeskich władców. Kolejni właściciele rozbudowywali Zamek - do dzisiaj zachowały się, rozlokowane wokół dziedzińca zamkowego: średniowieczna wieża, skrzydło renesansowe z małym wewnętrznym dziedzińcem i dwa skrzydła barokowe.

 

Obecnie w jednym ze skrzydeł barokowych znajdują się: restauracja, kameralny hotel oraz sale konferencyjne. Ponadto w kompleksie funkcjonuje galeria sztuki, organizowane są koncerty muzyki i plenery artystyczne.

 

Kilka razy dziennie odbywa się zwiedzanie z przewodnikiem. Można również umówić się na zwiedzanie nocne z duchami. Podczas zwiedzania oglądamy m.in. sgraffito z 1580r., ozdobne piece kaflowe, salę balową (tzw. salę szeptów) z przepięknymi stiukowymi portalami i kominkiem oraz ozdobnym piecem z dekoracjami ze sztukaterii, paradną klatkę schodową  zdobną m.in. w kamienne gazony, zabudowany krużganek (Pierwsza w Polsce galeria projektu znanego włoskiego architekta Jakobo Carove) i wiele innych.

 

Dla nastolatków i dorosłych proponujemy udział w grze "Escape the Castle", podczas której należy się wydostać z komnaty w Czarnej Wieży w ciągu godziny rozwiązując liczne zagadki. Dla grup 6-11 osobowych mamy grę fabularną 'Zamkowa Zagadka Kryminalna'- jest XVIII wiek, właśnie popełniono zbrodnię. Waszym zadaniem jest odkrycie kto to zrobił i dlaczego... a może to ktoś z Was?

 

Ścieżka edukacyjna to idealne rozwiązanie dla większych grup dzieci w wieku szkolnym. W sposób przystępny i ciekawy dzieci poznają historię Śląska, Kotliny Kłodzkiej, Międzylesia i samego zamku. Wszystko to poprzeplatane grami i zabawami weryfikującymi nabyte wiadomości :)

 

W sali restauracyjnej znajduje się również kącik dla dzieci - rodzice mogą spokojnie wypić kawę, a dzieci w tym czasie się nie nudzą :)

 

Serdecznie zapraszamy!