Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Leśna
  Sucha
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:75 721 15 53
  E-mail:zamekczocha@amwhotele.pl

  Zamek Czocha

  Zamek Czocha to średniowieczna warownia, powstała za czasów czeskiego króla Wacława i jego żony Przemyślidy. Przez stulecia zmieniał on właścicieli i był świadkiem rozgrywającej się w nim historii. Szczególnie intrygującym okresem był czas drugiej wojny światowej, kiedy to w zamku miała się znajdować siedziba szkoły szyfrantów, niemieckiego kontrwywiadu Abwehry. W zamku Czocha nakręcono wiele znanych filmów (np. Wiedźmin) oraz seriali (np. Tajemnica Twierdzy Szyfrów). Obecnie Zamek Czocha służy jako hotel oraz miejsce organizowania wielu imprez i konferencji.

   

   

  Zamek Czocha

  Atrakcje w Zamku Czocha

  Zamek znajduje się w miejscowości Sucha, w województwie dolnośląskim. Położony jest on nad zalewem Leśniańskim. W jego wnętrzu mieszczą się wspaniałe komnaty, umeblowane na wzór tych średniowiecznych (możemy zobaczyć nawet zabytkową armaturę łazienkową). Do zwiedzających przygotowano także niewielką wystawę historycznej broni, m.in. armat. Dla prawdziwych śmiałków przygotowano multimedialną salę średniowiecznych tortur (czynna jest od kwietnia do października w godzinach 10:00 - 17:00). Zamek oferuje także zwiedzanie nocną porą (w miesiącach od kwietnia do czerwca od 21:30, a w miesiącach od lipca do sierpnia od 22:00). Możliwe jest także zwiedzanie warowni z przewodnikiemKoniecznie upewnij się czy zamek jest czynny w dniu, w którym chcesz go odwiedzić, ponieważ czasem warownia jest zamykana z powodu organizowania w niej prywatnych imprez okolicznościowych. Co jakiś czas, zamek Czocha organizuje ciekawe wydarzenia, np. z okazji Dnia Dziecka - Dzień malucha. Imprezy te są pełne atrakcji dla najmłodszych. W 2017 roku tematem przewodnim była magia i szkoły czarodziejów. 

  Na stronie internetowej zamku jest dostępny jest film video, prezentujący urok warowni.

   

  Koszt zwiedzania

  Zwiedzanie zamku z przewodnikiem kosztuje 18 zł (dzieci do 15 roku życia - 10zł). Nocne zwiedzanie zamku to koszt 45 zł od osoby, a multimedialnej sali tortur - 12 zł (dzieci do 15 roku życia - 8 zł).

   

  Zamek jako hotel

  Jeżeli marzysz aby zamieszkać w prawdziwym zamku, zarezerwuj w nim pokój dla całej rodziny. W ofercie dostępne są pokoje jedno, dwu, trz i cztero-osobowe, apartament, a nawet prawdziwa komnata książęca. Do dyspozycji gości pozostaje także sauna, siłownia, oraz usługi masażystów. 

   

  Zapraszamy do odwiedzania zamku i przeżywania niesamowitych, średniowiecznych przygód!