Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Polańczyk
    Berezka 30b
    Kiedy: Godziny do ustalenia
    Cena: darmowe
    Kategoria: Świat zwierząt
    Tel:600 078 272
    E-mail:ania@karinospa.pl

    Wiejskie Zoo

    W erze nieustannego rozwoju technologii i pogoni za egzotycznymi atrakcjami, które dzięki temu, iż świat staje się globalną wioską, dostępne są na wyciągnięcie ręki, Wiejskie Zoo wychodzi z zupełnie inną ofertą. Gospodarstwo, mieszczące się w niedużej wsi Berezka położonej w Bieszczadach, nieopodal pięknego Jeziora Solińskiego, zachęca do odwiedzin zarówno turystów indywidualnych, jak i większe grupy. Swojskie atrakcje zawarte w ofercie Wiejskiego Zoo stają się w dzisiejszym zmechanizowanym świecie na wskroś egzotyczne. To miejsce powstało, by pokazać najmłodszym wiejską rzeczywistość znaną z wielu dziecięcych bajek, a także ułatwić dzieciom kontakt ze zwierzętami gospodarskimi.

     

    Młode kaczki - ulubieńcy dzieci

     

    Dźwięki z zagrody 

    Dawniej w niemal każdym wiejskim gospodarstwie o poranku usłyszeć można było pianie koguta, końskie rżenie, chrumkanie świń czy gdakanie gęsi. Dzisiaj coraz rzadziej spotkać można na wsi nieduże gospodarstwa trzymające w obejściu różnorodne zwierzęta. Sezon dla odwiedzających rozpoczyna się na końcu kwietnia i trwa aż do października; w tych miesiącach możemy zobaczyć bogaty inwentarz zoo, a w nim indyki, kury, kaczki, gęsi, króliki, kozy, owce, perliczki, przepiórki, nutrie, pawie, gołębie, bażanty, konie, a ponadto cielaczka, świnkę i osła. Jakby tego było mało, przyjrzeć możemy się też szkodnikom wiejskim, tj. myszom i szczurom. 

    Dzieci będą mogły wydoić sztuczną krowę, poznając w ten sposób ciężką pracę wykonywaną dawniej przez niejedną prababcię czy babcię.

     

    Wsi wesoła, wsi spokojna!

    We wiejski krajobraz wspaniale wkomponowuje się staw, wiejski ogródek z warzywami, ule, plaża nad potokiem i studnia z żurawiem. To idealne miejsce, by poczuć swojski klimat, odpocząć od miasta. Poza spotkaniem ze zwierzętami, dzieci skorzystają z wielu atrakcji nawiązujących do wiejskiej tematyki, np. zagrać w wiejskie kręgle, spróbować swoich sił w jeździe konnej czy wybrać się na przejażdżkę kolorowym wozem konnym. Poza wiejskimi rozrywkami, na najmłodszych czeka wiele konkursów i atrakcji ruchowych, np. skoki na trampolinie, zjazdy na zjeżdżalni linowej i pontonowej. Dodatkowo odwiedzając Wiejskie Zoo, dzieci mogą przyjrzeć się wielkiej procy, zagłębić w zielony labirynt lub zobaczyć jak wygląda czerpanie wody ze studni z żurawiem. Moc atrakcji, okraszona dobrą zabawą, to wspaniała edukacyjna przygoda dla najmłodszych. 

    Polska wieś od wieków była wychwalana przez poetów i literatów, który doceniali jej uroki. Jeśli więc podobnie jak oni chcecie doświadczyć piękna wsi, posłuchać jej odgłosów i poczuć jej zapachy, uwzględnijcie w swoich planach podróż do Wiejskiego Zoo. 

     

    godziny otwarcia

    maj, czerwiec

    10:00 - 17:00
    lipec, sierpień 10:00 - 19:00
    wrzesień, październik 10:00 - 17:00