Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Sopot
  al. Mamuszki 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:+58 555 22 34
  E-mail:info@teatrnaplazy.pl

  Teatr na Plaży

  Z czym kojarzy się Wam Sopot? Z Molo? Zapewne tak. Ale z czym jeszcze powinien się kojarzyć? Z oryginalną sceną teatralną na plaży sopockiego Parku Północnego! Jest to młody, kameralny teatr impresaryjny funkcjonujący od 2013 roku.  Na deskach sopockiego Teatru na Plaży gościli między innymi Jacek Poniedziałek i Karolina Czarnecka.

   

  Teatr na Plaży mieści się nieopodal sopockiego Molo

   

  kultura na plaży dla dzieci

  A jakie spektakle odbywają się tam dla najmłodszych widzów? Letnie miesiące wypełnione są propozycjami dla dzieci i młodzieży! Można tam obejrzeć 'Pchłę Szachrajkę', opowieść o słynnej, psotnej pchle, którą wymyślił Jan Brzechwa; widownia może brać czynny udział w spektaklu, mając wpływ na bieg wydarzeń. Kolejnym spektaklem jest 'Opowiedział Dzięcioł Sowie', który również jest inspirowany twórczością Brzechwy - jest to wspaniałe przedstawienie z przesłaniem, że uczciwość  zawsze popłaca. Dzieci poczują się jak goście przepięknego lasu, którego mieszkańcy  opowiedzą im historię o pewnych oszustach. 

  Niezwykłym wydarzeniem dla dzieci może być także udział w przedstawieniu 'Wróbelek i żabka, ekologiczna kanapka'. Spektakl ten jest interaktywny oraz całkowicie poświęcony ekologii - uczy dzieci jak ważna jest ochrona środowiska. 

   

  Oprócz spektakli wystawianych dla małych widzów, Teatr na Plaży organizuje dla najmłodszych warsztaty teatralne pod nazwą 'Letni Teatr', w trakcie których dzieci poznają w praktyce elementy aktorstwa, choreografii, śpiewu oraz scenografii. Zajęcia poprowadzone są przez doświadczonych artystów, a projekt zakończony będzie musicalem, w którym udział weźmie Ryszard Ronczewski. 

   

  ...a oprócz tego...

   Na deskach tego oryginalnego teatru odbywają się również imprezy muzyczne, jak na przykład koncert piosenek Jacquesa Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego lub jeden z koncertów wakacyjnego cyklu Męskiego Grania; Teatr na Plaży jest także organizatorem wydarzeń filmowych, takich jak Sopot Film Festival.