Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Leszno
  Narutowicza 69
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 25,00
  do 35,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:65 529 92 70
  E-mail:bow@teatrmiejskileszno.pl

  Teatr Miejski

  Choć dysponujemy najnowszymi technologiami, a bajkowe animacje są na najwyższym poziomie, nic nie zastąpi siły wyobraźni, żywych emocji oraz realizmu postaci, które daje nam teatr. Stąd też śpieszymy z dobrą informacją do każdego, kto jeszcze o tym nie słyszał, a mianowicie...

   

  ...Leszno ma własną scenę! 

  Teatr zlokalizowany w niedużym Lesznie musi być miejscem, które sprosta oczekiwaniom każdego - tak samo dzieci, jak i dorosłych wielbicieli sztuki eksperymentalnej. Choć młody, bo powstały w 2016 roku, stawia na pełen profesjonalizm - aktorstwo na najwyższym poziomie oraz reżyserię, która ukazuje niezmienne wartości sztuki klasycznej, ale doskonale radzi sobie także ze spektaklami współczesnymi. Trzeba tutaj też zaznaczyć, że teatr nie ma stałego zespołu aktorskiego, a obsadę dobiera do konkretnych przedstawień. Finansowaniem instytucji dzielą się po połowie miasto Leszno oraz marszałek województwa wielkopolskiego. Sam teatr określa się mianem najtańszego - zarówno w utrzymaniu, jak i pod względem cen biletów. I wcale nie jest to marketingowy banał! Ceny wahają się od 25 do 35 zł za spektakl. 

   

  Warto czy nie warto? - oto jest pytanie...

  ...choć raczej retoryczne, bo zawsze warto! Spektakle odbywają się głównie w weekendy, przez co o wiele łatwiej jest wygospodarować na nie czas i dopasować do naszego rytmu dnia. Adresatami przedstawienia są widzowie w różnym wieku, aby każdy mógł znaleźć idealną propozycję dla siebie i swojej pociechy. W repertuarze dla najmłodszych znajdziemy takie propozycje:

  • 'Wyprawa' - zwariowana przygoda, w której Waszymi towarzyszami będą niesforny Elf Toto i niezwykły Renifer Ojo. Razem z nimi wybierzecie się na księżyc, ale zanim tam dotrzecie, odwiedzicie jeszcze wiele innych miejsc. A to wszystko w locie, bo w tym spektaklu tylko nuda jest niemożliwa! 
  • 'Tajemnica Tomka Sawyera' - familijny spektakl oparty na powieści Marka Twaina z pikną oprawą muzyczną. Tomek i jego przyjaciel Huck pod wpływem zdarzenia, którego są świadkami, muszą podjąć dojrzałe decyzje. Przedstawienie mówi o życiu widzianym z perspektywy dziecka - uczuciach, emocjach, relacjach międzyludzkich oraz wyborach, którym musimy stawić czoła. Spektakl proponowany jest dla widzów powyżej 7 roku życia.
  • 'Królowa śniegu' - inscenizacja znanej już od wielu pokoleń baśni Jana Christiana Andersena. Przejmująca, wzruszająca opowieść o ogromnej sile miłości, odwiecznej walce dobra i zła. Zmusza do refleksji na temat życia i śmierci oraz możliwości przemiany wewnętrznej bohaterów. Spektakl skierowany jest do nieco starszych dzieci, a dorosłym pozwoli wrócić pamięcią do swoich czasów beztroski i przypomnieć sobie losy Kaja i Gerdy.
  • 'Dziady - lekcja' - spektakl oparty na mickiewiczowskim dramacie skierowany do młodzieży i dorosłej widowni. Składa się z monologu Gustawa z czwartej części, sceny przemiany Gustawa w Konrada oraz Wielkiej Improwizacji z części trzeciej. Warto zaznaczyć, że kwestie wypowiadane przez aktorów nie różnią się niczym od oryginalnego tekstu, a mimo to są zrozumiałe i interesujące dla odbiorców. Inscenizacja ma na celu zainteresowanie młodych ludzi utworami klasycznymi i uatrakcyjnia zmierzenie się z obowiązkową lekturą. 
  • 'Moralność Pani Dulskiej' - spektakl na podstawie powieści Gabrieli Zapolskiej, będącej w kanonie lektur szkolnych, to kolejna pozycja, która łączy pokolenia dziadków, rodziców i ich nastoletnich dzieci. W sztuce przeplatają się elementy komediowe z dramatycznymi. Poznajemy zabawną historię rodziny, której nieobce są dwulicowość i obłuda. Mamy również okazję przyjrzeć się psychice bohaterów, ich samotności i żalu po niezrealizowanych marzeniach.

   

  Warto śledzić!

   Teatr Miejski w Lesznie to inwestycja nowa i choć już bardzo interesująca, wciąż mająca duże pole do rozwoju. Warto śledzić repertuar, a z chodzenia do teatru uczynić wartościowy i przyjemny rodzinny rytuał, który zaszczepiony w sercach naszych dzieci, zostanie z nimi na zawsze.