Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Łomża
  plac Niepodległości 14
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 3,00
  do 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:86 473 55 67, 666 383 704
  E-mail:bowlomza@o2.pl

  Teatr Lalki i Aktora w Łomży

  Chcesz uszczęśliwić swoje dziecko? Wybierz się z nim do teatru! Teatr to niezwykłe miejsce, w którym dzieci w sposób szczególny przeżywają pozytywne emocje. Jednym z takich miejsc jest Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

   

  POZNAJMY SIĘ

  Teatr Lalki i Aktora w Łomży usytuowany jest w budynku dawnej remizy strażackiej, przy placu Niepodległości 14. Bogata oferta teatru skierowana jest głównie do dzieci oraz młodzieży. Wraz z każdym nowym sezonem teatralnym, w Teatrze pojawiają się przynajmniej dwie premiery.  Aktorzy w swej pracy wykorzystują różne techniki lalkarskie. Sięgają między innymi po: kukły, jawajki, pacynki, marionetki oraz nietuzinkowe formy plastyczne

  Spektakle realizują różnorodne odmiany teatru wizualnego, elementy teatrów maski i aktorskiego, a także teatru przedmiotu.

  Podczas przedstawień młodzi widzowie mają niepowtarzalną okazję oglądać świat bohaterów klasyki baśniowej. Istotną rolę w repertuarze teatru odgrywają także sztuki współczesne.

   

  SPEKTAKLE

  Bogactwo łomżyńskiej sceny gwarantuje, iż każdy, nawet najmniejszy widz znajdzie coś interesującego dla siebie. 

  Jedną z wartościowych propozycji dla najmłodszych jest Miś Tymoteusz - przepiękna historia o fundamentalnych wartościach: miłości, przyjaźni i odpowiedzialności.

  Kolejne przedstawienie, na którym nie może zabraknąć maluchów, nawet tych rocznych, to Rosnę.  Podczas spektaklu widzowie przeniosą się w podniebne przestworza, skąd przez okno będą obserwować dom, w którym mieszka maleńkie dziecko. 

  Z kolei Szczęśliwy książę to propozycja dla nieco starszych odbiorców sztuki, mówiąca o trudnych uczuciach, takich jak niespełniona miłość czy poświęcenie dla innych.

   

  WARSZTATY POZNAJEMY TEATR

  Teatr Lalki i Aktora w Łomży poprzez edukację teatralną umożliwia dzieciom i młodzieży poznanie zakulisowej strony teatru. Projekt Poznajemy teatr, skierowany do młodych fanów sztuki, składa się ze spektaklu oraz lekcji teatralnej; w zależności od tematyki zajęć, dzieci dowiadują się, jak wyglądają przygotowania do wystawienia spektaklu na scenie, oglądają rozmaite lalki teatralne oraz zwiedzają pracownię plastyczną. 

  Program warsztatów jest zgodny ze szkolną podstawą programową. Zajęcia mają charakter cykliczny.

   

  FESTIWAL TEATRALNY WALIZKA

  Każdego roku Łomża staje się teatralną stolicą Polski - do miasta przybywają licznie z kraju i Europy grupy teatralne, aby wziąć udział w Walizce, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym. 

  W czasie tego kulturalnego wydarzenia na ulicę miasta wychodzą artyści, aby zamienić zwykłe place i chodniki w scenę teatralną, a przechodniów w widzów.