Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kalisz
  pl. Bogusławskiego 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 10,00
  do 70,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:62 760 53 14
  E-mail:kasa@teatr.kalisz.pl

  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego

  Ten znajdujący się w Kaliszu teatr niewątpliwie należy do miejsc, które warto wziąć pod uwagę szukając pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż ta instytucja kultury oferuje szeroką gamę spektakli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ceny biletów nie są wygórowane, a w szczególności przychylne są dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych oraz rodzin, którym przysługują bilety ulgowe. Ponadto, placówka oferuje tzw. ulgowe czwartki, przypadające na jeden czwartek każdego miesiąca. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, poza spektaklami posiada w swej ofercie również inne propozycje:

   

  Scena ze spektaklu dla dzieci 'Diabełek Pawełek' 

   

  • Mała Malarnia

  To nic innego jak miejsce, w którym dzieci w ciekawy sposób mogą spędzić czas, podczas gdy ich rodzice oglądają spektakl. Warsztaty plastyczne o tematyce teatralnej dla dzieci w wieku 4 - 8 lat prowadzone są przez wykwalifikowanych edukatorów, którzy pomogą dzieciom rozwijać swoje umiejętności, a także zapewnią dobrą zabawę.

   

  Mała Malarnia zapewnia dzieciom ciekawe zajęcia podczas wybranych spektakli dla dorosłych

   

  • Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

  Teatr oferuje odpłatne zajęcia dla młodych pasjonatów sztuki, którzy chcieliby już od najmłodszych lat uczyć się sztuki aktorskiej. Dzięki warsztatom, mogą oni poznać tajniki budowania postaci, wykonywania podstawowych zadań aktorskich, a także dobierania rekwizytów, kostiumów oraz scenografii. Podczas warsztatów uczestnicy pracują nad głosem i artykulacją; zajmują się także interpretacją wierszy, tekstów dramatycznych oraz prozy literackiej. Odkrywają również, jak ważna w teatrze jest rola muzyki i światła.

   

   

  Uczestnicy warsztatów teatralnych w kaliskim Teatrze
  • Wolontariat

  Dla osób czujących zamiłowanie do teatru oraz panującej tam atmosfery,  placówka proponuje przyłączenie się do grupy Wolontariuszy. Mile widziani są Ci, którzy nie boją się pracy w grupie, angażują się w wykonywanie powierzonych zadań, a także cechują się kreatywnością oraz pomysłowością.

   

  Ponadto, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego raz po raz organizowane są rozmaite wydarzenia dla widzów, jak Dyskusyjny Klub Teatralny, w którym przebiegają dyskusje na temat bieżącego repertuaru oraz dzięki któremu możemy poznać opinię innych i dokonać wymiany myśli. W Teatrze odbywają się także Warsztaty do spektakli, kierowane do grup szkolnych oraz rodziców z dziećmi. Warto zapoznać się z aktualną ofertą tej instytucji, aby nie przegapić interesujących wydarzeń, takich jak Urodziny Teatru, specjalne spektakle skierowane do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu czy Teatralny Plac Zabaw, w którym to dzieci wcielają się w rolę prawdziwych aktorów. Zachęcamy do śledzenia aktualnej oferty!