Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gniezno
  Mickiewicza 9
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 15,00
  do 40,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:61 426 22 91
  E-mail:bilety@teatr.gniezno.pl

  Teatr im. Aleksandra Fredry

  Jego siedzibą jest Gniezno. Pośród profesjonalnych teatrów w Polsce wyróżnia się tym, iż jako jedyny nazwany jest imieniem Aleksandra Fredry, ojca polskiej komedii.  Teatr specjalizuje się w wystawianiu klasyki dramatu polskiego i obcego, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszego widza, jego sposobu percepcji i odbioru dzieł scenicznych. Jest zarazem teatrem edukacyjnym i familijnym, nie wahając się równocześnie zabierać głosu w sprawach współczesnych i ważnych społecznie. Wręcz przeciwnie, jako instytucja chce być na bieżąco ze sprawami otaczającej go rzeczywistości, reagować na nie i wypowiadać się w nich dzięki sztuce i scenie. 

   

  Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie

   

  Innowacyjne projekty edukacyjne 

  Teatr im. A. Fredry stawia na rozwój. Do udziału w warsztatach i projektach edukacyjnych może zgłosić się każdy, kto odczuwa potrzebę obcowania ze sztuką, rozwinięcia swojej teatralnej pasji lub po prostu dobrej zabawy.

  Projekty teatralne zmieniają się wraz z każdym sezonem artystycznym, jednak większość z nich ma ten właśnie wspólny mianownik - rozwój. W swojej historii Teatr zrealizował wiele warsztatów teatralnych adresowanych głównie do młodzieży. Wsród nich znalazły się tak ciekawe propozycje artystyczno-edukacyjne jak projekt 'Restart', wprowadzający młodych pasjonatów sztuki w profesjonalny świat teatru oraz 'Czytanie performatywne' - czyli aktorska interpretacja tekstów dramatycznych pozwalająca słuchaczom lepiej zrozumieć problematykę utworów i ich najistotniejszy przekaz. Poprzez tego typu przedsięwzięcia, Teatr Fredry uczy swoich widzów świadomego odbierania sztuki. 

   

  'Szpak Fryderyk' - jedna z propozycji gnieźnieńskiego Teatru dla najmłodszych widzów. 
  Fot. Dawid Stube, źródło: www.teatr.gniezno.pl

   

   

  Teatr dla starszych i młodszych

  Repertuar adresowany do dzieci, jak i ten budujący performatywne odczytania, nie omija tekstów poruszających problemy współczesnego świata. W sposób dostosowany do percepcji najmłodszych poruszane są kwestie związane z wojną, tragediami, manipulacją i władzą. Spektakle grane w Teatrze im. Aleksandra Fredry to uczta dla duszy zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Familijność Teatru przejawia się m. in. w tym, że na grane tu spektakle mogą wybrać się całe rodziny, a każdy widz, czy to starszy czy młodszy, wyniesie z oglądanego przedstawienia własne przemyślenia.