Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Mikołów
  Sosnowa 5. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:668 39 79 68
  E-mail:pasieka@pasiekaedukacyjna.pl

  Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

  Kto z nas nie pamięta przygód uroczej Pszczółki Mai? Ten popularny serial dla dzieci z pewnością ocieplał nieco wizerunek pszczół, których bała się większość maluchów. W końcu to bardzo pożyteczne stworzenia! Żeby uświadomić najmłodszy, że pszczoły to nasi prawdziwi sprzymierzeńcy, proponujemy wycieczkę do Pasieki Edukacyjnej w Mikołowie.

   

  Czy pszczoły potrzebują ludzi? Przekonajcie się w naszej pasiece!

  Wielu z nas przerażają te maleńkie owady, a w szczególności ich długie żądła… Tak naprawdę, pszczoły to nasi wierni przyjaciele. Kojarzą się z uwielbianym przez małych łasuchów miodem, niezwykle zdrowym i apetycznym efekt ich pracy. Obok złocistego płynu, równie ważnymi dla nas produktami, które bez pracy pszczół byłyby dla nas nieosiągalne,  są owoce - w końcu głównym zadaniem tych pracowitych maleństw jest zapylanie roślin. Dlatego nie tylko pszczoły potrzebują ludzi, ale też ludzie potrzebują pszczół.

   

  Populacja pszczół niebezpiecznie się zmniejsza - uczmy najmłodszych, dlaczego są one niezmiernie ważne dla człowieka
  i dlaczego musimy je chronić 

   

  W myśl zasady 'boimy się tego, czego nie znamy', w Pasiece Edukacyjnej Wasza pociecha może pozbyć się lęku przed pszczołami. Na miejscu zobaczycie m.in. przekrój ula za szklaną szybką, podejrzycie pracę robotnic, a także poznacie samą królową! Czy trutnie rzeczywiście są leniwe? Czy pszczoła chce nas użądlić i czym różni się od osy? Czy miód to jedyny wartościowy produkt prosto z ula i jak smakuje ten prosto z plastra? Czy pszczoły nudzą się zimą? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź właśnie w Mikołowie.

   

  Poznajmy się bliżej, czyli pszczela edukacja

  Pasieka Edukacyjna, jak sama nazwa wskazuje, organizuje  wiele zajęć i warsztatów przybliżających słuchaczom życie pszczół. Bezpłatne spotkania edukacyjne dla osób indywidualnych prowadzone są zgodnie z harmonogramem imprez organizowanych na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, gdzie znajduje się Pasieka. Istnieje także możliwość przeprowadzenia zajęć indywidualnych dla rodzin oraz dla przedszkoli i szkoły.

  Warsztaty odbywają się niezależnie od pory roku - wiele tematów można zgłębiać również zimą. Lekcjom w Pasiece daleko do nudnych zajęć! Dzieci ubrane w specjalne stroje mogą poczuć się jak prawdziwi pszczelarze - bezpośrednie obcowanie z pszczołami to doskonały sposób na pozbycie się lęku i podziwianie z bliska ich ciężkiej pracy!