Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lubin
  Mikołaja Pruzi 9
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: darmowe
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:+48 76 720 89 81
  E-mail: sekretariat.cep@gmail.com

  Park Wrocławski

  Każdy rodzic wie, że maluchy wprost uwielbiają zwierzęta - bo kto nigdy nie usłyszał 'mamo, tato, kupcie mi pieska!'?  A nawet jeśli w domu już zamieszkał mały ulubieniec, to wcale nie oznacza, że dziecko nie będzie chciało pobawić się lub chociaż pooglądać innych. Najchętniej takie, których raczej nie widuje zbyt często - na przykład osiołka, kózkę, sowę, bociana, dinozaura… Te wszystkie stworzenia ukryły się w Parku Wrocławskim w Lubinie!

   

  Puszyste króliki są mieszkańcami lubińskiego Parku

   

  Na szlaku ptaków i innych zwierzaków, czyli mini ZOO w Lubinie

  Park Wrocławski to przede wszystkim miejsce niezwykle urokliwe - warto wybrać się tam nawet na zwykły spacer. Ale skoro oferuje tak sympatyczne atrakcje, szkoda byłoby z nich nie skorzystać! Twój maluch z pewnością będzie zachwycony, mogąc zobaczyć całą lubińską menażerię. Pozna tam między innymi kózki, kucyki, osiołka, czy owce, a także obejrzy woliery z ptakami. Wśród nich znajdują się takie okazy, jak bażanty, orły, sowy i pawie. Z pewnością nie zabraknie tam także pływających sobie swobodnie kaczek i łabędzi. Pamiętajcie tyko, by uważać na te drugie - ich niezwykła uroda może być zdradliwa, jednak przyzwyczajone do obecności człowieka, a przede wszystkim niesprowokowane, nie będą dla Was niebezpieczne. Sądzicie, że ich wojownicza natura jest zadziwiająca? A gdybyście wiedzieli, że przodkami dzisiejszych ptaków najprawdopodobniej były… dinozaury?

   

                      Uważajcie na straszne dinozaury!

  Park Jurajski na Dolnym Śląsku - przejdźcie się Szlakiem Dinozaurów

  Uwaga! Dinozaury wróciły do życia! Ale na szczęście nie są niebezpieczne, za to stanowią fantastyczną atrakcję w Parku Wrocławskim. Maluchy będą mogły nie tylko obejrzeć, ale też dotknąć tych prehistorycznych 'strasznych gadów', bo tak właśnie można przetłumaczyć ich nazwę. Kto będzie na tyle odważny, by zajrzeć w oczy bestii albo w głąb gardzieli najgroźniejszego z okazów, Tyranozaura? To zadanie tyko dla nieustraszonych! A może wspólnie poczytacie informacje na ich temat na rozstawionych na szlaku tabliczkach i sprawdzicie, które z tych olbrzymów mogły przemierzać tereny dzisiejszej Europy? Taka fascynująca podróż przez miliony lat z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci.

   

  Chwila wytchnienia, czyli pozostałe atrakcje

  Wasze maluchy nacieszyły się już zwierzakami - zarówno tymi współczesnymi, jak i prehistorycznymi? Wybierzcie się z nimi na niezwykle przestronny plac zabaw - niech odsapną chwilę od całej masy wrażeń. Pamiętajcie też, by śledzić aktualności - w Parku organizowane są różnego rodzaju imprezy i konkursy, np. 'Bieg Dinusia', czy fotograficzny 'Park Obrazów'. Nie przegapcie tego!

  Park Wrocławski posiada również bogatą ofertę edukacyjną dla szkół i przedszkoli - zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej dostosowane do różnych grup wiekowych. Dotyczą nie tylko zwierząt - dzieci i młodzież dowiedzą się więcej np. o systematyce grzybów lub… czym najlepiej ugasić pragnienie.