Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Rewal
  Kamieńska
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 29,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:500 791 752
  E-mail:biuro@parkwieloryba.pl

  Park Wieloryba

  Jeśli planujecie wypoczynek nad morzem, wybierając piaszczyste plaże Pobierowa, Dziwnowa lub Międzyzdrojów, koniecznie poświęćcie czas na odwiedziny w Parku Wieloryba w Rewalu. To prawdziwa studnia wiedzy o morzach i oceanach, z której czerpać można w atmosferze zabawy i nauki i doskonała alternatywa dla leniuchowania na plaży. Warto przeznaczyć cały dzień, by skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości rewalskiego parku, mając zarazem na uwadze, że wiedza prezentowana w parku to zaledwie kropla w morzu ówczesnej wiedzy ludzkości o ocenach. Ocean wciąż stanowi dla naukowców zagadkę, a około ¾ jego części wciąż nie zostało zbadane. 

   

  Od morskich potworów po pirackie przygody

  Park Wieloryba ma wiele do zaoferowania dla miłośników morskich przygód, bez potrzeby opuszczania lądu. Dzieli się on na cztery sekcje tematyczne:

  • Bałtyk - pozwoli nam lepiej poznać rodzimy akwen wraz z zamieszkującymi go rybami, które niejednokrotnie lądują na naszych talerzach; 
  • Piraci i Papugi, czyli kraina niebezpiecznych piratów, dzięki której poznamy tajemnice korsarstwa, dowiemy się jak wyglądali dawni piraci, a także zastanowimy się nad tym, po co korsarzom papugi;
  • Potwory z głębin - ta wystawa zapozna zwiedzających z tym, co kryje się w głębinach mórz i oceanów, a więc z budzącymi strach stworzeniami morskimi;
  • Giganci z oceanów, czyli stworzenia, którym nikt się nie naprzykrza na morskich szlakach, tj. walenie, rekiny i ogromne kałamarnice. Ekspozycja poświęcona podwodnym gigantom pozwoli lepiej poznać zwyczaje tych stworzeń. 

  W rewalskim parku znajdziemy odpowiedź na intrygujące pytania - dowiemy się na przykład, kto spośród mieszkańców wód pochwalić się może błękitną krwią oraz gdzie tak naprawdę podziewa się Nemo? 

   

  Na tropie skarbu

  Co więcej zaoferować może nam wizyta w parku? Dzieciom z pewnością nie zabraknie emocji, jeśli wezmą udział w zabawie w poszukiwanie skarbów wespół z dwojgiem pirackich opiekunów. Zadaniem, któremu sprostać będą musieli uczestnicy zabawy, będzie odczytywanie map i rozwiązywanie morskich zagadek, a wszystko zakończy się znalezieniem ukrytego skarbu! Poza pirackimi poszukiwaniami, czeka na nich również dmuchany zamek i plac zabaw, gdzie wejść można na pokład pirackiego statku. Dorośli w tym czasie mogą skorzystać ze strefy wytchnienia, w której czekają hamaki i leżaki. Gdy dopadnie nas pragnienie, pamiętajcie, by zaspokoić je w Tawernie Pirata. 

   

  Jeśli więc łamiecie sobie głowę nad pytaniami: 'czy meduzy mają serce?' lub 'jakiej płci była ryba, którą ostatnio zjedliście?', wizyta w Parku Wieloryba rozwieje Wasze wątpliwości.