Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Ozimek
  ul. 1 Maja 10
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 70,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:77 46 54 800, 519 346 149
  E-mail:rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

  Park Nauki i Rozrywki Krasiejów

  Największy park tematyczny w Europie, Jurapark w Krasiejowie jest kolejnym po parkach w Bałtowie i Solcu projektem Stowarzyszenia Delta. Inspiracją do budowy tych miejsc było odkrycie tropów dinozaurów w Górach Świętokrzyskich. Po sukcesie związanym z otwarciem Bałtowskiego Parku Jurajskiego, postanowiono stworzyć podobne przestrzenie w innych lokalizacjach. Dodatkowym impulsem do uruchomienia krasiejowskiego Juraparku było odkrycie na tym terenie znacznych ilości czaszek i części szkieletów prastarych kręgowców.  

   

  Gigantyczne dinozaury będą wam towarzyszyć w zwiedzaniu Juraparku  

   

  czasy, kiedy nic nie było i epoka dinozaurów

  Krasiejowski Jurapark zaprasza do podróży w czasie w najodleglejszą przeszłość pamiętającą początek Wszechświata - czasów, kiedy Ziemia jeszcze nie istniała, a świat dinozaurów był daleką przyszłością. W Tunelu Czasu będziemy towarzyszyć narodzinom pierwotnych galaktyk, Słońca i naszej planety; zobaczymy kształtowanie się kontynentów i doświadczymy kataklizmów, z którymi musiały się zmierzyć mieszkańcy Ziemi na przestrzeni miliardów lat. Długa na 1,5 kilometra Ścieżka Edukacyjna poprowadzi nas wśród prehistorycznych zwierząt - spacer w towarzystwie przewodnika wśród naturalnej wielkości dinozaurów pochłonie bez reszty również najmłodszych gości. Prehistoryczne Oceanarium odkryje przed nami morskie stworzenia sprzed tysięcy lat, a odwzorowanie ich prawdziwych rozmiarów spotęguje nasze wrażenia. 

   

  zabawa i nauka

  W prehistoryczny klimat Parku wpleciono cały szereg atrakcji pozwalających rozładować dziecięcą energię. Park Rozrywki to zabawa na karuzelach, Pirackim Statku i trampolinach, Bajkowa Kraina Dinozaurów kusi maluchy sekretnymi zakamarkami, a zajmujący ponad 3000 m² Plac Zabaw zaprasza do wspinaczki na kilkunastometrową wieżę i emocjonujący zjazd kolorowymi rurami. 

  Kino Emocji Cinema 5D proponuje krótkie seanse pełne wrażeń, wciągając widzów w przygodę z efektami ruchowymi i... zapachowymi.
  Charakter Parku pozwala na organizowanie Warsztatów paleontologicznych Lekcji muzealnych, których atrakcyjność przychodzi z pomocą nauczycielom, pozwalając urozmaicić tradycyjne szkolne zajęcia. 

   

  Zawód - paleontolog lub podróżnik w czasie

  Jak w rzeczywistości wygląda praca odkrywcy prehistorycznych płazów i gadów? Zajrzyjcie do Pawilonu Paleontologicznego, unikalnego w skali światowej muzeum zbudowanym nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. W miesiącach letnich podglądniecie tu naukowców zajmujących się badaniem historii życia na Ziemi! W samym pawilonie czekają na was największe europejskie skamieniałości zwierząt sprzed 200 milionów lat. A może chcielibyście wcielić się w rolę podróżnika w czasie - temponauty? Wystarczy przekroczyć próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka i wsiąść na pokład statku kosmicznego, gdzie uzbrojeni w specjalistyczny sprzęt i w towarzystwie wirtualnego przewodnika, odbędziemy kolejną podróż w kilkadziesiąt milionów lat wstecz. Uzupełnieniem tej wyprawy są ekspozycje dokumentujące narodziny i ewolucję ludzkiego gatunku. 

   

  garść praktycznych informacji

  Przed wycieczką do Krasiejowa sprawdźcie godziny otwarcia i obowiązujące ceny - jeżeli chcecie zwiedzić zarówno atrakcje Juraparku, jak i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, warto zakupić bilet kompleksowy. Seans w Kinie Emocji jest dodatkowo płatny. Dostępność niektórych obiektów zależy od warunków pogodowych.