Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kowary
  Zamkowa 9
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 09:00 - 18:00
  Sob.09:00 - 18:00
  Niedz. 09:00 - 18:00
  Cena: od 0,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:+48 661 699 699, +48 75 75 222 4
  E-mail:poczta@park-miniatur.com

  Zamknięte

  Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

  Piękne budowle i zabytki wywierają wrażenie między innymi dzięki swoim rozmiarom. Z jednej strony na tym właśnie polega ich piękno i urok, ale z drugiej, czy nie chcielibyście spojrzeć na nie z góry? Albo obejść Zamek Książ w kilku krokach, czy dwoma susami wdrapać się na Śnieżkę, by przyjrzeć się słynnemu obserwatorium? Niemożliwe? A jednak! Wystarczy wybrać się do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.

   

  Miniatura pałacu Hohenzollernów w Mysłakowicach (źródło)

   

  Podróże Guliwera po Dolnym Śląsku, czyli co znajdziemy w Parku

  Niewielki, za to niezwykle urokliwy kowarski park, skrywa w sobie krainę Liliputów…. Nieco może opuszczoną, ponieważ trudno byłoby znaleźć w niej małego mieszkańca. Znajdziemy tu za to budynki, wśród których nawet przedszkolak poczuje się jak olbrzym! Zobaczycie tam z zupełnie nowej perspektywy najważniejsze budowle regionu - pałace, zamki, świątynie katolickie i prawosławne, dworki, a nawet schroniska. Być może wiele z nich podziwialiście już w oryginale, obchodząc wokół i zadzierając głowy, czasem wchodząc do środka. W Parku Miniatur Zabytków bez trudu ogarniecie wzrokiem całość konstrukcji i zobaczycie miejsca dotąd niedostępne dla wzroku obserwatora.

   

  Większość modeli wykonana została w skali 1:25, niektóre 1:50. Pozwoliło to na zachowanie imponującej liczby szczegółów, starannie wykonanych przez doświadczonych i utalentowanych modelarzy. Park Miniatur to nie tylko niezwykłe miejsce, w którym w kilku krokach przejdziemy cały Dolny Śląsk - to również prawdziwa uczta dla oczu! Nie myślcie tylko, że w tę podróż wyruszycie sami! Nad wszystkim czuwają sympatyczni animatorzy, którzy sprawią, że nawet rodowici mieszkańcy regionu spojrzą na niego zupełnie inaczej. 

   

  Misternie wykonane modele i wciągające historie przewodników to nie jedyne atrakcje. Pomiędzy miniaturami budynków będziecie mogli podziwiać figurki z wikliny. Twój maluch uwielbia pieski, ale niestety ma uczulenie? Jamniczek z wikliny na pewno mu nie zaszkodzi! A na koniec zwiedzania - pyszny deser w miejscowej kawiarence...