Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wejherowo
  Parkowa
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sale zabaw

  Park Miejski im. A. Majkowskiego

  Jeśli wybieracie się do Wejherowa, by zwiedzić Kalwarię Wejherowską lub Starówkę, koniecznie odwiedźcie leżący pomiędzy tymi zabytkami Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego. Park pochodzi z XVIII wieku i jest przykładem parku w stylu angielskim. Podczas spaceru alejkami skweru zobaczymy ponad setkę starych drzew, rozległe trawniki, zbiorniki wodne ulokowane w przepięknym krajobrazie i tarasy widokowe. Najciekawsze okazy przyrodnicze zostały specjalnie oznaczone na potrzeby ścieżki dydaktycznej. Inną wyróżniającą się cechą Parku jest malownicza Aleja Różana. Dzięki projektom rewitalizacji część z parkowych ścieżek została odtworzona zgodnie ze swoim historycznym położeniem. Specjalnie podświetlone ścieżki i fontanna sprawiają, że Park warto odwiedzić również po zachodzie słońca. 

   

  Pałac Przebendowskich i Keyserlingków

  Park Miejski bywa też nazywany parkiem pałacowym, gdyż znajduje się tu pałac w stylu neogotyckim z elementami renesansu - Pałac Przebendowskich i Keyserlingków. W jego wnętrzu zobaczyć można wyjątkowe malowidła naścienne w stylu malarstwa pompejańskiego, przedstawiające uroki Italii. Ponadto Pałac jest siedzibą Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Poza Pałacem w Parku ulokowany został też inny obiekt związany z organizowanymi tutaj imprezami i wydarzeniami - amfiteatr, zaś na samym skraju Parku zobaczyć można zabytkowy młyn wodny.

   

  Dzieci na placu zabaw

   

  Atrakcje Parku 

  Do Parku Miejskiego warto wybrać się całą rodziną. Podczas gdy dziadkowe i rodzice wypoczywać będą pośród kojącej zieleni Parku, dzieci odkryją tu kilka zaskakujących propozycji. Wśród zieleni Parku mieści jeden z największych na całym Pomorzu plac zabaw, podzielony na kilka stref w zależności od wieku maluchów. Można tutaj pokręcić się na karuzeli, pohuśtać na huśtawkach czy pozjeżdżać na zjeżdżalni. Znajdują się tu też domki połączone ze sobą tunelami, a jakby tego było mało, to do dyspozycji bawiących się jest też małpi gaj z pajęczyną

  Ci, którzy kochają sport i ruch znajdą w Parku stół do gry w tenisa oraz siłownię pod chmurką. W Parku istnieje również możliwość wypożyczenia roweru wodnego w różnym kształcie lub kajaka i przepłynięcia się siecią kanałów wodnych, przecinających skwer.    

  Jeśli zgłodniejecie podczas spacerów lub korzystania z atrakcji, to do wyboru macie aż dwie restauracje lub urokliwą kawiarenkę. Park Miejski w Wejherowie to idealne miejsce na chwilę oddechu od hałasu miasta, nie tylko dla mieszkańców Wejherowa, lecz również przyjezdnych.