Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Słupsk
  Waryńskiego 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 7,50
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:59 842 87 94, 59 842 39 35
  E-mail:theatertecza@gmail.com

  Państwowy Teatr Lalki Tęcza

  Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma morzami, żyli sobie Tomcio Paluch, Czerwony Kapturek, Święty Mikołaj, szczeniak Daszeńka, Miś Tymoteusz, Pan Kotowski, Szewc Kopytko… Zaraz, zaraz… Dlaczego nie Dratewka? I gdzie się podziali Król, Królewna i straszny Smok? Czy ta kraina przypadkiem nie stanęła na głowie? Ależ skąd, na głowie stanęła jedynie Trójka - w spektaklu "Trójka na głowie", wystawianym na deskach Państwowego Teatru Lalki Tęcza!

   

  Repertuar

  Państwowy Teatr Lalki Tęcza to miejsce, w którym miło spędzi czas cała rodzina - od kilkuletniego malucha, po seniora rodu. Spektakle dedykowane są nawet dla najmłodszych widzów. Niektóre przedstawienia oferowane są  już dla dwulatków, w tym:

  • "Przygody Kubusia" (wiek 3+) - czyli perypetie pacynki, "dziecka" jednego z najwybitniejszych polskich lalkarzy - Juliana Sójki, o przebiegu których zadecyduje widownia. Czy Kubusiowi uda się wyjść cało ze spotkania ze strasznym smokiem, diabłem, a nawet samą śmiercią? Z pomocą małych widzów - na pewno!
  • "Nieznośne słoniątko" (wiek 2+) - główny bohater odzwierciedla dziecięcą ciekawość świata, z którą dorośli nierzadko mają kłopot. Przez swoją niezaspokojoną dociekliwość mały słonik wpada jednak w duże tarapaty, kiedy chce się przekonać, co krokodyl jada na obiad. Jak skończy się ta historia?
  • "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" (wiek 3+) - sztuka na podstawie tekstu czeskiego dramaturga Karela Čapka, który zasłynął jako autor słowa "robot". Coś specjalnie dla miłośników psów (tych młodszych i tych nieco starszych) - maluchy dowiedzą się m.in., jakim obowiązkiem jest opieka nad psem, czego potrzebuje szczeniak, by zdrowo rósł, a także o sprawach bardziej skomplikowanych, jak to, czym jest instynkt.

  Trochę starszym dzieciom warto pokazać m.in.:

  • "Tyko jeden dzień" (wiek 5+) - piękna opowieść, dotykająca trudnego, ale ważnego tematu nieuchronności odejścia każdego z nas. Baśń osnuta jest wokół historii Muszki, której życie trwa tylko jeden dzień. Zasmuceni tym dwaj przyjaciele - Lis i Dzik - pragną zrobić wszystko, aby czas, który jej pozostał, spędziła jak najlepiej i pomóc Muszce odsunąć myśli o czekającym ją wkrótce losie. Ta słodko - gorzka historia pomaga najmłodszym oswoić się z trudnym tematem, jakim jest śmierć.
  • "Trójka na głowie" (wiek 7+) - czyli sztuka nieco filozoficzna i pełna metafor. Co się stanie, kiedy w świat surowej, władczej Jedynki i podporządkowanej jej, lękliwej Dwójki, wpadnie szalona, za nic mająca sztywne zasady Trójka? Czy ich świat rzeczywiście, dosłownie lub w przenośni, stanie na głowie?
  • "Dziób w dziób" (wiek7+) - historia o akceptacji i otwartości. Na pytanie, dlaczego nie tolerujemy inności, odpowie nam… osiedlowy gang gołębi. Ptaki zjednoczyły się w pragnieniu zemsty na Kotce, rzekomo odpowiedzialnej za śmierć ich szefa. Ale czy na pewno tak właśnie było? Żadnych śladów, żadnych świadków… Na szczęście na scenę wkracza młody Przemek, który jest… wróblem! Czy grupa otworzy się na pozornie innego, a jednak tak podobnego do siebie kompana i gołębiom uda się rozwiązać sprawę pokojowo?

  A to tylko mała część tego, co czeka na Was i Wasze pociechy w słupskim teatrze!

   

  Teatr po godzinach

  Mądre i zarazem zabawne przedstawienia to nie jedyne, co oferuje teatr. Na młodzież w wieku 13-19 lat czekają warsztaty letnie, na których grupa przygotuje własne przedstawienie, a następnie wystawi je na deskach Teatru Lalek. Zajęcia odbywają się w czterech grupach: aktorskiej, tanecznej, scenograficzno-plastycznej i dziennikarsko-promocyjnej! Warsztaty są bezpłatne i maja charakter otwarty.

  Możliwe jest też przeprowadzenie lekcji teatralnej dla zorganizowanej grupy - dzieci, podczas spotkania z aktorem, dowiedzą się więcej o jego pracy czy o rodzajach teatralnych lalek. Większość z nas wie, czym różni się marionetka od pacynki albo jak wygląda kukła. Ale czy potrafilibyście powiedzieć, czym jest jawajka? O tym i wielu innych rzeczach maluchy usłyszą w trakcie trwających pół godziny zajęć.

  Instytucja organizuje również gry miejskie, warsztaty plastyczne lub wystawy, które zachwycą nie tylko maluchy, ale też ich rodziców.

  Jeżeli Wasze dziecko, co jest całkiem prawdopodobne, wprost zakocha się w tym miejscu, możecie urządzić mu tam urodziny - i to nie byle jakie! O dobrą zabawę solenizanta i jego gości zadbają aktorzy teatru z pomocą… ulubionych postaci Waszej pociechy! Razem z osobą odpowiedzialną za organizację imprezy będziecie mogli nie tylko ustalić, jacy bohaterowie mają się na niej pojawić, ale też wybrać muzykę czy rodzaj i liczbę konkursów, a nawet nagrody, jakie otrzymają ich zwycięzcy. Ponadto jedną z atrakcji przyjęcia będzie wejście za kulisy i lekcja teatralna, przeprowadzona specjalnie dla jego uczestników.

   

  Bilety:

  • Dorośli - 18zł

  • Dzieci - 15zł

  • Seniorzy (z kartą seniora) - 9zł (z wyjątkiem lipca I sierpnia)
  • Osoby z grupą inwalidzką - 10zł (za okazaniem legitymacji)