Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Dobrzyca
  Dobrzyca 76
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 32,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat roślin
  Tel:+48 602 610 041, +48 94 318 13 1
  E-mail:biuro@hortulus.com.pl

  Ogrody tematyczne Hortulus

  Ogrody to miejsca niezwykłe - choć te małe, przydomowe kojarzą nam się przede wszystkim z relaksem (no, może niektórym zapalonym ogrodnikom-amatorom z godzinami spędzonymi na próbach wypielęgnowania rabatki doskonałej), o tyle te ogromne zwykle mają w sobie jakąś nutkę tajemnicy. Zwłaszcza, gdy trafimy do tych z popularnym w XVII, a później w początkach XIX w. labiryntem. Szczególnie maluchy mogą poczuć się tam jak w Krainie Czarów. Chcesz podarować swojemu dziecku chwile pełne magii? Koniecznie odwiedźcie Ogrody Hortulus w Dobrzycy!

   

  Labirynt i wieża widokowa w Dobrzycy (źródło)

   

  Ogrody Tematyczne Hortulus - poznajcie krainę magii!

  Ogrody Tematyczne Hortulus zajmują 4ha ziemi i mieszczą w sobie aż 30 różnych światów. To nie zwykły ogród botaniczny - robiąc dosłownie jeden krok możecie się znaleźć w zupełnie innej krainie. Aby dodać ogrodom autentyczności, przy starannie dobranych kompozycjach kwiatowych nie znajdziecie tabliczek. Możecie po prostu chłonąć magię, jaka Was otacza! Odpoczynek dla ciała i ducha znajdziecie w ogrodach działających na zmysł:

  • węchu - to ogrody ziołowe, pachnący oraz niesamowite rosarium,
  • słuchu - czyli ogród szumu, dźwięku i szelestu,
  • wzroku - w tym barw, światła i cienia.

  Nie brak tam również kompozycji nawiązujących do wybranych kultur (jak japoński, czy śródziemnomorski), związanych z rodzajem środowiska (np. skalny), a także… znanych architektów, jak Antonio Gaudi, słynny przede wszystkim ze swojego niezwykłego, wymykającego się regułom stylu. A to tylko część wspaniałości, jakie rozpościerają się przed turystami przekraczającymi bramę Ogrodów.

   

  Ogrody w Dobrzycy są piękne o każdej porze roku

   

  Ogrody Hortulus Spectabilis - w gąszczu labiryntu

  Labirynty były niegdyś niezwykle modną, a wręcz obowiązkową częścią ogrodów - dziś natomiast często postrzegane są przede wszystkim jako fantastyczna rozrywka, zwłaszcza dla najmłodszych. Dlatego jedną z głównych atrakcji Ogrodów Hortulus Spectabilis jest właśnie największy na świecie labirynt grabowy, w którego centrum znajduję się dwudziestometrowa wieża widokowa. Razem z maluchami poszukajcie właściwej drogi lub… urządźcie zawody! Zwycięska drużyna może zaczekać na pozostałych lub odnaleźć ich wzrokiem i pokierować we właściwym kierunku - to również świetna zabawa! A jeśli wybieracie się tam większą gromadą, koniecznie spróbujcie Zabawy Plenerowej Labirynt Mocy

   

  A to jeszcze nie koniec atrakcji - Hortulus Spectabilis to także cała masa zapierających dech w piersiach ogrodów, w tym:

  • Magii - z Kalendarzem Celtyckim i rozarium,
  • Energii - z Dolmenem Anastazji i tajemniczym kamiennym kręgiem,
  • Czasu - najlepiej reprezentują go 4 Pory Roku.

  Zmęczeni? Podczas zwiedzania możecie przysiąść na jednej z ławeczek lub w Caffebar Barwinek - a najmłodszym z pewnością do gustu przypadnie Ogród Małego Skrzata.