Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Parking
 • Płatność kartą
 • WC
 • Pod dachem
 • Na zewnątrz
 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
 • Jedzenie / picie
 • Szatnia
Gdzie: Malbork
Starościńska 1
Kiedy:
Pn. - Pt. 10:00 - 16:00
Sob.10:00 - 16:00
Niedz. 10:00 - 16:00
Cena: od 4,00
do 39,50 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:+48 55 647 09 78
E-mail:info@zamek.malbork.pl

Zamknięte

Muzeum Zamkowe w Malborku

Zamek w Malborku jest jednym z najbardziej znanych zamków w Polsce. Co więcej, jest jednym z największych i najbardziej okazałych zamków epoki średniowiecza w Europie. Ta monumentalna budowla składa się z wielu mniejszych budynków, tworząc w ten sposób zespół zamkowy. Z fortyfikacją wiąże się historia zakonu krzyżackiego, a więc jednego z trzech największych zrzeszeń zakonno-rycerskich powstałych w średniowieczu. Tyle ogromu i splendoru oznacza, że to miejsce musisz koniecznie pokazać swojemu dziecku. Będzie to wspaniała przygoda zarówno dla dużych i małych poszukiwaczy przygód.

 

Zamek w Malborku

 

Z czego dokładnie składa się zespół zamkowy w Malborku?

Zamek w Malborku składa się z Zamku Wysokiego, Średniego i Niskiego, zwanego również Przedzamczem.

 • Na Zamek Wysoki składa się system fos i murów obronnych, dziedziniec, kościół Najświętszej Marii Panny oraz kaplica Świętej Anny, w której chowano wielkich mistrzów Zakonu.
 • W Zamku Średnim mieszczą się budynki mieszkalne, Wielki Refektarz, czyli największa sala w zamku, Pałac Wielkich Mistrzów czy Infirmeria - miejsce przeznaczone dla chorych zakonników.
 • Z kolei Zamek Niski składa się z Karwanu, czyli zbrojowni, zabudowań gospodarskich, spichlerza nad brzegiem Nogatu, a także kaplicy Świętego Wawrzyńca przeznaczonej dla zamkowej służby. 

Oczywiście to tylko najważniejsze budynki i pomieszczenia Zamku w Malborku oraz muzeum, które się w nim mieści. Zwiedzanie nie polega tylko na oglądaniu zgromadzonych tam zbiorów (m.in. Kolekcja Bursztynu, Kolekcja Kafli, Kolekcja Malarstwa, Kolekcja Mebli, Kolekcja Militariów, Kolekcja Tkanin), ale także na zapoznaniu się z zamkową architekturą oraz codziennym życiem mieszkających tam niegdyś Krzyżaków. Taka wizyta na pewno otworzy przed dziećmi nowe horyzonty, a może też rozbudzi zainteresowania związane z epoką średniowiecza.

 

Oferta zamkowych lekcji muzealnych dla dzieci

Lekcje muzealne odbywające się w słynnym zamku będą nie lada gratką dla najmłodszych. Dla maluchów do 4 lat przygotowano zabawę polegającą na zgłębianiu tajemnic średniowiecznej warowni. Dzieci, ubrane w stroje imitujące szaty Krzyżaków, zwiedzają zamek poszukując konkretnych przedmiotów. Na trochę starszych przedszkolaków czekają lekcje muzealne związane z konkretną dziedziną zamkowych zbiorów. Między innymi dzieci uczą się o sztuce witrażu, poznają właściwości bursztynu, poznają główne cechy budowli obronnej czy zgłębiają technologię wyrobu papieru w średniowieczu.

Dla uczniów szkół podstawowych przeznaczono lekcje opowiadające o Regułach Zakonu Krzyżackiego, rozkładzie dnia zakonników i związanych z nim pomieszczeń, rzemiośle rycerskim, broni i sposobach walki, a także o roli, jaką pełni muzeum oraz pracy muzealnika i konserwatora zabytków. Propozycje lekcji i zabaw dla dzieci są bardzo zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Atrakcjami, które oferuje zamkowe muzeum są również Warsztaty Kaligrafii, w trakcie których dzieci poznają arkana pracy kopisty czy uczą się posługiwać gęsim piórem. Interesującą zabawą może być gra historyczna Wyprawy Rycerskie, która opiera się na rozwiązywaniu zagadek i zadań polegając na własnej wiedzy i pomocy Mistrzów Drogi.

 

Godziny otwarcia:

 • sezon zimowy (01.10. - 14.04.) 10:00 - 15:00 (tereny zamkowe do 16:00)
 • sezon letni (15.04. - 30.09.) 9:00 - 19:00 (tereny zamkowe do 20:00)

Cennik biletów:

  sezon zimowy sezon letni
bilet ulgowy 20,50 zł 29,50 zł
bilet normalny 29,50 zł 39,50 zł

 

 

Szczegółowe informacje dot. cen znajdują się na stronie Zamku.