Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Jedlińsk
Witolda Gombrowicza 1
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 10:00 - 17:00
Śr. 10:00 - 17:00
Czw. 10:00 - 17:00
Pt. 10:00 - 17:00
Sob. nieczynne
Niedz. 10:00 - 17:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 0,00
do 3,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:48 321 50 73
E-mail:gombrowicza@muzeumliteratury.pl

Zamknięte

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Gorąco zachęcamy do odwiedzin niestandardowego, nieschematycznego miejsca, jakim jest Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli! Otwarte w październiku 2009 roku, po generalnym remoncie i przy obecności wdowy po słynnym pisarzu - Ricie Gombrowicz miejsce, nie należy do zwykłych muzeów, gdyż prócz zwiedzania, czeka na zwiedzających mnóstwo innych, wspaniałych atrakcji!

 

Muzeum jest jednym z oddziałów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, a swoje miejsce ma w rezydencji pałacowej, jaka niegdyś należała do bratowej pisarza, która później, po przekazaniu na użytek reformy rolnej, funkcjonowała jako komisariat milicji, czy dom pomocy społecznej. Obecnie znajduje się w niej wiecznie 'żywe' Muzeum, dzięki któremu możemy poznać życie i twórczość Gombrowicza, autora 'Ferdydurke' (jakiej fragmenty powstawały właśnie w tym miejscu). Gdyby tego było mało, to dodatkowo każdy doświadczyć tam może wszelkich wydarzeń artystycznych, czy kulturalnych, edukacji literackiej, a także Międzynarodowych Paneli Gombrowiczowskich, organizowanych co roku, w jakich udział biorą także wybitni tłumacze literatury polskiej, literaturoznawcy oraz krytycy.

 

W MWG nigdy nie zazna się nudy, głównym założeniem jest odejście od standardowego muzeum, w tym miejscu prowadzone są żwawe dyskusje, głośne zjawiska literackie, artystyczne również. Wlicza się w to wszystko także lekcje muzealne, prelekcje, wykłady, wystawy czasowe, a te i więcej działań organizowanych jest w ramach cyklu 'Prowincja Gombrowicz', o czym jak najbardziej warto dowiedzieć się więcej! Muzeum pozwala rozbudzić dusze młodych artystów, kto wie, może przekonasz się czy i Ty do takich należysz? Serdecznie zapraszamy!

 

Cennik:

Grupy (10 osób i więcej) - zwiedzanie z przewodnikiem Zwiedzanie indywidualne
3 zł/osoba

Bezpłatnie

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Muzeum: http://www.muzeumgombrowicza.pl/pl