Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Mrągowo
  Przemysłowa 11C
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 08:00 - 17:00
  Sob.09:00 - 17:00
  Niedz. nieczynne
  Cena: od 7,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:502 540 381
  E-mail:info@muzeum.mragowo.pl

  Zamknięte

  Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

  Muzeum zostało założone przez prywatnego kolekcjonera. Prezentowana w nim kolekcja to około 70 pojazdów wojskowych, w tym czołgi, transportery opancerzone i przyczepy. Muzeum w Mrągowie wyróżnia się oryginalnością na tle całej północno-wschodniej Polski. 

   

  Żywe Muzeum

  Wszystkie dostępne tu eksponaty prezentowane są na świeżym powietrzu. Do każdego z nich można podejść, a do większości nawet wejść, dotknąć kierownicy i poczuć się jak dawny wojskowy kierowca. Wśród kolekcji znajdują się wyjątkowe eksponaty, które nazwać możemy wręcz legendarnymi; mowa tu o czołgach oznaczonych numeracją T-34 i T-55. Najstarsze eksponowane w Muzeum pojazdy wyprodukowane zostały podczas II wojny światowej - są nimi ciężarówki GMC CCKW. Spacerując po terenie Muzeum, będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwe działo przeciwlotnicze i armatę dywizyjną. Bogata kolekcja muzealna stale się powiększa, m.in. o pojazdy, którymi posługiwały się armie byłego Układu Warszawskiego. Dzieciom marzącym o karierze strażaka z pewnością spodoba się kolekcja dawnych samochodów pożarniczych

  Dodatkową atrakcją w Muzeum jest możliwość przejażdżki wybranymi pojazdami, np. czołgiem lub wojskową ciężarówką. Przejażdżka odbywa się na specjalnie do tego przystosowanych trasach o różnych stopniach trudności. Muzeum dysponuje również odpowiednimi obszarami do organizacji gier terenowych. 

   

  Oferta dla grup zorganizowanych 

  Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży Muzeum zaprasza do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem. Taka wycieczka stanowi idealne uzupełnienie wiedzy z przystosowania obronnego, a także może zaszczepić w dzieciach chęć do poznawania wiedzy militarnej i jej historii. Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem to także cenna lekcja z historii - dzieci będą miały okazję zobaczyć, jaki sprzęt dawniej wykorzystywało wojsko, a także nauczyć się szacunku do materialnych zapisów historii, jakimi są zgromadzone przez Muzeum eksponaty. 

  Grupowe zwiedzanie Muzeum to również skorzystanie z przejażdżki transporterem opancerzonym, która z pewnością spodoba się każdemu, niezależnie od wieku. Grupowe zwiedzanie wieńczy ognisko z pieczenem kiełbasek. 

   

  Imprezy plenerowe

  Mrągowskie Muzeum Sprzętu Wojskowego aktywnie włącza się w wszelkie imprezy o charakterze militarnym i równie chętnie samo je organizuje, a także wynajmuje eksponaty na potrzeby imprez integracyjnych, filmów czy inscenizacji historycznych. Poza historycznymi pojazdami, Muzeum dysponuje odpowiednim zapleczem organizacyjnym, np. kuchnią polową i namiotami wojskowymi.