Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Zakopane
Tetmajera 15
Kiedy:
Pn. - Pt. 09:00 - 16:00
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 4,50
do 6,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:18-20-122-63
E-mail:biuro@muzeumtatrzanskie.pl

Zamknięte

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

 

Słynny autor Przygód Koziołka Matołka, O dwóch takich co ukradli księżyc, Przyjaciół wesołego diabła, Skrzydlatego chłopca, Wielkiej bramy, Wyprawy pod psem, Szatana z siódmej klasy, czy też Listów z tamtego świata mieszkał w willi 'Opolanka'. Dokładnie tam, gdzie dzisiaj znajduje się Muzeum artysty pisarza - Kornela Makuszyńskiego (1884-1953). 

 

Muzeum dzieli się na cztery pokoje dawnego mieszkania państwa Makuszyńskich. Zwiedzający może tu zobaczyć nie tylko fotografie, kolejne wydania utworów pisarza, rękopisy, piśmiennictwo o jego twórczości i literaturę pamiętnikarską, ale również projekty ilustracji do książek, zabytkowe meble, dawne dywany, lampy, zegary, wycinki prasowe, listy od wybitnych osobistości, dzieła popularnych polskich artystów, np.: obrazy Juliana Fałata, Włodzimierza Jarockiego, Fryderyka Pautscha, Kazimierza Sichulskiego, Władysława Skoczylasa, Stanisława Wyspiańskiego, rzeźby Konstantego Laszczki i Henryka Kuny.

 

To co znajduje się w Muzeum jest już niestety niewielką częścią dorobku artysty i kolekcjonera sztuki, gdyż większość uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej. Nie zmienia to jednak faktu, że klimat tego miejsca jest niepowtarzalny, a każdy turysta powinien zajrzeć tu chociaż raz.

 

Zapraszamy:

  • poniedziałek - piątek godz. 9:00 - 16:00
  • bilet normalny 6,00 zł, bilet ulgowy 4,50 zł
  • oprowadzanie przez przewodnika,
    opłata: 20 zł + bilety wstępu