Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Gdzie: Sanok
Zamkowa 2
Kiedy: Godziny do ustalenia
Wiek: Nastolatek
Cena: od 9,00
do 62,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:13 46 306 09
E-mail:sekretariat.muzeum@interia.pl

Muzeum Historyczne w Sanoku - Galeria Zdzisława Beksińskiego

Gotowi zobaczyć największą na świecie wystawę prac Zdzisława Beksińskiego? Około 600 prac wielkiego artysty współczesnego, mieszcząca się w Muzeum Historycznym w Sanoku! W galerii znajdziemy prace od początków twórczości Beksińskiego, aż po dzieło stworzone w dniu jego śmierci.

Początkowy styl Mistrza wiązał się z abstrakcją, jednakże po latach i po uzyskaniu własnego, niepowtarzalnego stylu, możemy teraz podziwiać prace nie mające nic wspólnego z tym nurtem. Możemy także zobaczyć sporo unikatowych dzieł, tworzonych przez artystę na szkle! Talent Beksińskiego był nieograniczony, dzięki czemu w Muzeum są także pokazane realizacje rzeźbiarskie, wyrażające (jak każde z dzieł) jego intrygującą duszę.

 

Muzeum w Sanoku odtworzyło także miejsce pracy artysty, w jakim powstawały jedne z najpiękniejszych obrazów czy rysunków współczesnych czasów. Możemy poczuć klimat, w jakim pracował, zobaczyć jakie warunki sprzyjały jego twórczości i dotknąć tym sposobem świata wspaniałego twórcy. Jesteśmy w stanie odczuć w tym miejscu niesamowity przełom stylu tworzenia wszelkiego rodzaju szkiców, rysunków czy grafik.

Gotowi wybrać się na wędrówkę poprzez życie i talent Mistrza? Gorąco zachęcamy! Wybierzmy się w świat artysty, podziwiając jego duszę, serce i umysł, zawartą w każdym dziele.

 

 

 

 

 

 

Godziny otwarcia Muzeum:

1. 21 października do 19 kwietnia:

Pon. 8:00 - 12:00

Wt. - Śr.  9:00 - 17:00

Czw. - Niedz.  9:00 - 15:00

 

2. 20 kwietnia do 20 października:

Pon. 8:00 - 12:00

Wt. - Niedz. 9:00 - 17:00

 

Ceny biletów:

Normalne Ulgowe Rodzinne Przewodnik w języku polskim Przewodnik w języku angielskim, francuskim lub niemieckim*
12 zł 9 zł 35 zł 47 zł 62 zł

*po wcześniejszym ustaleniu w kasie
lub tel. + 48 13 46 306 09 wew. 35.

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Muzeum Historycznego w Sanoku, a w tym Galerii Zdzisława Beksińskiego! Więcej informacji dostępne na stronie: http://www.muzeum.sanok.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=101&lang=pl