Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Przemyśl
Władycze 3
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 10:30 - 18:00
Śr. 09:00 - 16:00
Czw. 09:00 - 16:00
Pt. 10:30 - 18:00
Sob. 09:00 - 16:00
Niedz. 11:00 - 15:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:16 678 96 66
E-mail:dzwonyifajki@muzeum.przemysl.pl

Zamknięte

Muzeum Dzwonów i Fajek

Powstałe w 2001 roku i mieszczące się w zabytkowej Wieży Zegarowej z okresu późnego baroku, Muzeum Dzwonów i Fajek jest miejscem często odwiedzanym przez turystów, będących aktualnie w Przemyślu. Muzeum położone jest dokładnie w centrum przemyskiej starówki, dzięki czemu nie trudno dostać się w to nietypowe miejsce. To właśnie to miasto od końcówki XIX wieku było ośrodkiem produkcji fajek, dotarła tam także wytwórnia wspaniałych dzwonów rodziny Felczyńskich z Kałusza. 

 

Po kilku remontach, jakie odbywały się w ostatnim czasie w Muzeum, oraz po powiększeniu wystawy, kolekcja fajek i dzwonków została nieco zmodernizowana. Ogromnym plusem dawnej dzwonnicy jest to, że dzięki specjalnym przygotowaniom te dzwony, które znajdują się w Muzeum wyglądają autentycznie i tak, jakby były w ciągłym użytku. Dodatkowo mamy jednocześnie okazję podziwiać znacznie mniejszych gabarytów ekspozycję, jaką są piękne fajki, urzekające swą artystyczną stroną.

 

Chętni dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z tamtejszymi fajkami, dzwonami, oraz dzwonkami? Gorąco zapraszamy do odwiedzenia Muzeum w Przemyślu, miejsce zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju, co jeszcze bardziej intryguje!

 

cennik:

Ceny biletów jednorazowych uprawniające do wejścia do jednego obiektu:

Bilet ulgowy Bilet normalny
5 zł 10 zł

 

 

Ceny biletów jednorazowych uprawniające do wejścia do trzech obiektów:

Bilet ulgowy Bilet normalny
10 zł 20 zł

 

 

Opłaty za usługi dodatkowe:

 

Opłata za przewodnika
20 zł

 

 

Osoby (rodziny) legitymujące się Przemyską bądź Podkarpacką Kartą Dużej Rodziny uprawnione są do bezpłatnego wstępu do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i Jego 2 Oddziałów.

 

 

Po dalsze informacje zapraszamy na stronę: http://muzeum.przemysl.pl/wieza/