Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Żarki
  Ofiar Katynia 5
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:690 070 772, 690 070 765
  E-mail:poczta@muzeumzarki.pl

  Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn

  Choć niektórzy z nas z chęcią wzdychają do minionych czasów i nieufnie spoglądają na nowe wynalazki, musimy przyznać, że rozwój techniki daje nam nieocenione możliwości. Dlatego jeśli już chcemy patrzeć wstecz, spójrzmy, jak rozwijała się właśnie ta gałąź nauki! Taka podróż może być niezwykle pouczająca, zarówno dla nas, jak i dla maluchów. Wydaje Wam się, że Wasze dziecko nie zainteresuje się maszynami sprzed lat? W takim razie odwiedźcie Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach i przekonaj się, że to nieprawda!

   

  Stary Młyn, a jednak nowoczesny

  Pomimo swojej nazwy, muzeum z pewnością nie trąci myszką! Znajduje się ono w pięknie odrestaurowanym budynku starego młyna, a przy tym obfituje w multimedialne rozwiązania. Interaktywne wystawy nie pozwolą nudzić się nawet najmłodszym zwiedzającym - w muzeum pełno jest ciekawych filmów i ekspozycji związanych z dawnymi rzemiosłami, gier edukacyjnych oraz eksponatów, dzięki którym maluchy będą mogły samodzielnie spróbować pracy w zawodach takich, jak: młynarz, piekarz, bednarz, szewc, czy kołodziej - zemlą mąkę na chleb, przesieją ziarno, spróbują skonstruować beczkę, ułożą przestrzenne puzzle, wejdą do siedmiomilowego buta, zadzwonią telefonem z tarczą, a nawet złapią sprytną mysz! Do tego poznają elementy historii regionu, w której prezentowane rzemiosła odegrały kluczową. Ta lekcja zostanie im przekazana również dzięki historycznym postaciom - czyli właśnie rzemieślnikom.

   

  Na początku 2017 roku Stary Młyn oficjalnie znalazł się też na liście Szlaku Zabytków Techniki i teraz już oficjalnie bierze udział w Industriadzie, jego oficjalnym święcie.

   

  Zabierz malucha do Starego Młyna i pokaż mu, skąd się bierze pyszny chleb

   

  Warsztaty w Starym Młynie, czyli moc atrakcji dla najmłodszych

  Żarki to nie tylko Stary Młyn, ale to właśnie ta placówka może zorganizować dzień pełen atrakcji na terenie miasta dla grup zorganizowanych. Do wyboru będą m.in.:

  • warsztaty cukiernicze w manufakturze cukierków 'Hokus Pokus',
  • odwiedziny na fermie strusi (Zagroda Edukacyjna 'U Strusia'),
  • warsztaty z rękodzieła i kulinariów w Zagrodzie Edukacyjnej 'Maciejówka',
  • warsztaty kulinarne w restauracji 'Przystań Leśniów'
  • warsztaty rękodzieła w pracowni etnograficznej 'EtnoJura.pl',
  • pobyt w mini-skansenie wsi jurajskiej (Agrogospodarstwo 'Agro-Skałka'),
  • zwiedzanie regionu, w tym Szlaku Orlich Gniazd, czy Kultury Żydowskiej, sanktuarium, rezerwatu i strażnicy.

  Taki dzień to gwarancja niezapomnianych wrażeń!