Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Ujazd
  ul. Pasikonika / boczna od ul. Parkowej
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 7,50
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:669 828 900
  E-mail:park@mikrokosmos.edu.pl

  Mikrokosmos

  Otaczający nas świat kryje przed człowiekiem wiele niesamowitych przestrzeni. W skali makro fascynują nas odległe galaktyki, natomiast w skali mikro nauka zajmuje się już cząstkami mniejszymi od elektronów. Park edukacyjno-rozrywkowy Mikrokosmos znajdujący się w miejscowości Ujazd przybliża zwiedzającym świat prawie przez nas niedostrzegalny. Obejrzeć tu można figury mikroorganizmów i rzeźby owadów powiększone do gigantycznej skali. Twórcy Mikrokosmosu zadbali o podstawy naukowe, a zatem poprawną budowę morfologiczną przedstawianych organizmów. Wszyscy miłośnicy mikroprzyrody, jak i osoby, którym po prostu bliski jest świat natury, spędzą tu czas w sposób wyjątkowy. Najmłodsi zaś nie tylko wzbogacą swoją przyrodniczą edukację, ale również będą wyśmienicie się bawić, korzystając z przygotowanych z myślą o nich atrakcjach.

   

  Niepozorne z natury owady w Mikrokosmosie osiągnęły gigantyczne rozmiary

   

  Dostrzec to, co niedostrzegalne

  Gigantyczne powiększenie małych organizmów pozwala nam bez wysilania wzroku i pomocy wyspecjalizowanego sprzętu przyjrzeć się przedstawicielom mikrokosmosu. Spacer w parku, a właściwie miniogrodzie botanicznym, to szansa na przyjrzenie się 50 rzeźbom, z czego połowa to figury owadów powiększone względem swoich oryginałów o setki razy, zaś druga połowa to gigantyczne bakterie i wirusy powiększone wiele milionów razy. Podczas poszukiwań można natrafić także na wkomponowane w zieleń rzeźby grzybów. Przez park wiodą ścieżki dydaktyczne, zaś każda napotkana na drodze rzeźba zaopatrzona jest w tablicę z niezbędnymi wyjaśnieniami i ciekawostkami. Poza owadami i mikrobami podczas spaceru podziwiać można przepiękne rośliny (m.in. storczyki, kaktusy, rośliny cebulowe, rzadkie odmiany krzewów i drzew), a także umieszczone w wolierach egzotyczne ptactwo, poczynając od łabędzi czarnych po papugi i bażanty.

   

  Czarne łabędzie - żywi mieszkańcy Parku

   

  Wycieczka rodzinna

  Park Mikrokosmos gorąco zaprasza w swoje progi całe rodziny. To z myślą o nich przygotowano szereg ciekawych atrakcji takich, jak: ogromne szachy ogrodowe, kolorowanki 3D, organizację urodzin czy pikniki. Najmłodsi mogą spożytkować ogrom dziecięcej energii, korzystając z zainstalowanych na terenie parku licznych zjeżdżalni, huśtawek i placów zabaw. Na terenie ogrodu dzieci mogą spróbować swoich sił w także na skałce wspinaczkowej czy podczas 30-metrowego zjazdu linowego. Park zapewnia gościom także możliwość zjedzenia posiłków i deserów, a także zakupienia pamiątek lub stworzenia własnych. 

   

  Połączenie nauki z zabawą pozwoli zwiedzającym zrozumieć jak skomplikowany i bogaty jest świat, którego na co dzień nie widzimy, jak najmniejsze istoty na Ziemi mają wpływ na globalne procesy warunkujące życie, a także jakie niosą ze sobą zagrożenie niewidzialne bakterie i wirusy. Na samo zwiedzanie wystaw warto zarezerwować co najmniej półtorej godziny.