Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Borówiec
  Uroczysko 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:61 897 15 11
  E-mail:bok@borowiecmakieta.pl

  Makieta Borówiec

  Dla wielu maluchów ogromny, wtaczający się na peron pociąg to synonim zbliżającej się przygody. Może zawiezie nas w nieznane i fascynujące miejsce? Nawet, jeśli to tylko podróż do sąsiedniej miejscowości. Nic zatem dziwnego, że pociąg to częsty motyw bajek czy wierszyków dla dzieci - nie tylko słynnej 'Lokomotywy' Tuwima, ale też m.in. 'Jesiennego pociągu' Doroty Gellner. Z tego motywu korzystają też twórcy współczesnych atrakcji dla dzieci, którzy.muszą zadbać o to, by przyciągnąć uwagę malców, stymulując różne zmysły i zabierając ich w inny świat. Jednym z takich przedsięwzięć jest Makieta Borówiec w Borówcu pod Poznaniem.

   

  Makieta urzeka dbałością o każdy szczegół (źródło)

   

  Stoi na stacji lokomotywa… a w Borówcu rusza w podróż!

  Makieta kojarzy Wam się ze statycznym widokiem z lotu ptaka? Tak jest w większości miejsc, ale nie w Borówcu! Tutaj świat w miniaturze ożywa - lokomotywy ruszają ze stacji, aby przemierzać tereny niemal całego kontynentu. Wszystko jest w ruchu - pociągi jeżdżą według rozkładu, słychać ich dźwięki, widać dym, a gdy już maleńcy kolejarze zasłużą na odpoczynek po ciężkiej pracy, wokół zapada zmrok, a 'niebo' nad głowami zwiedzających rozświetlają gwiazdy. Co nie oznacza, że mały świat zamiera - w końcu od czego są zmiennicy! Cały czas widzimy zmieniające się światła, poruszające się samochody i pociągi, a nawet samoloty. Nie brak tu misternie wykonanych budynków czy miejsc uwielbianych przez najmłodszych, jak wesołe miasteczko, a pośród tych wszystkich budowli i instalacji pojawiają się ludzie i zwierzęta. 

  Całość wykonana jest w skali H0, czyli 1:87 i, jak na razie, liczy nieco ponad 250 m². Docelowo jednak makieta ma rozrosnąć się do ok. 400 m2, obejmując tym samym tereny Skandynawii, a nawet Ameryki Północnej. Już teraz obok części kolejowej powstaje lotnisko o wielkości ok. 50 m2 z kołującymi, gotowymi do startu latającymi maszynami.

   

  Makieta Borówiec to żywy świat w miniaturze, który na czas pokazu pozwoli Wam i Waszemu maluchowi zupełnie zatracić się w tym miejscu. To po prostu trzeba zobaczyć!