Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Pacanów
  Kornela Makuszyńskiego 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 0,00
  do 24,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:+48 41 376 50 79
  E-mail:ecb@pacanow.eu

  Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

  Pacanów jest małą, niepozorną wsią, w której - jakby się mogło wydawać - nic ciekawego się nie dzieje. Jednak to właśnie tam wędrował znany od pokoleń Koziołek Matołek, bohater książek Kornela Makuszyńskiego. I właśnie w Pacanowie od 2010 roku działa Europejskie Centrum Bajki - miejsce stworzone dla dzieci.

   

  Koziołek Matołek zaprasza do Pacanowa!

   

  atrakcje

  Jednym z rozpoznawalnych elementów Centrum jest wystawa 'Bajkowy Świat' - piękna ekspozycja łącząca tradycyjne muzeum z technikami multimedialnymi, wprowadzająca dzieci w niezwykły świat bajek w towarzystwie  Czerwonego KapturkaKrólewny Śnieżki i Dzwoneczka. Zwiedzanie zaczyna się w Bajkowym Przedpokoju; już tam wasze pociechy zostaną przeniesione do świata magii. Z kolei na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka wsiądą do Zaczarowanego Pociągu, zabierającego zwiedzających w dalszą bajkową podróż.

   

  Zaczarowany Pociąg jest otwarty dla małych podróżników

   

  Inną ciekawą wystawą jest 'Kraina Soria Moria', zapraszająca do poszukiwania zamku szczęścia. Skąd nazwa? Nawiązuje ona do znanej baśni norweskiej - motywem przewodnim tej opowieści jest zamek, opisywany jako kraina szczęścia. 

  W Centrum Bajki znajduje się również Mały Teatr. Jest to teatrzyk lalkowy, który przedstawia małym widzom ich ulubione baśnie w zupełnie nowej odsłonie, przybliżając także zasady działania teatru lalkowego. Jedną z baśni przedstawianych w Małym Teatrze jest Mała Syrenka autorstwa Hansa Christiana Andersena.  Reżyserii spektaklu podjął się dyrektor kieleckiego teatru 'Kubuś' - Robert Drobniuch. Natomiast w role bohaterów Małej Syrenki wcielili się aktorzy wspomnianego już teatru 'Kubuś' - Magdalena Daniel, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska oraz Michał Olszewski.

  W repertuarze Małego Teatru widnieje także Dziadek do Orzechów - bajka wymyślona oryginalnie przez Ernsta Hoffmanna - oraz Krawiec Niteczka, historia krawca z Tajdarajda, który, namówiony przez pewną Cygankę, rozpoczyna wędrówkę po świecie z nadzieją, że w ten właśnie sposób uda mu się zostać królem.

   

  Przedstawienie w Małym Teatrze

   

  W budynku znajduje się również Kino Szkatułka. W repertuarze znajdują się przeróżne bardziej i mniej znane pozycje, który zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Europejskie Centrum Bajki organizuje liczne warsztaty dla najmłodszych - zajęcia te bez wątpienia posiadają niemałą wartość edukacyjną, a jednocześnie sprawią małym uczestnikom dużo radości. Do wyboru mamy rozmaitą tematykę - od ogólnorozwojowych spotkań dla przedszkolaków, przez zajęcia  plastyczne i teatralne, aż po warsztaty naukowe.

   

  Zwiedzający Europejskie Centrum Bajki koniecznie powinni także wstąpić do Magicznej Księgarni, której półki uginają się pod znanymi i cenione pozycjami. Można tam znaleźć takie tytuły jak Przygody Koziołka Matołka, Pchła Szachrajka, Lokomotywa, Słoń Trąbalski i wiele innych. Ponadto, dzieci spotkają tutaj swoich ulubionych bohaterów: Bolka i Lolka, wróbelka Elemelka czy Reksia.

   

  Kolorowe regały Magicznej Księgarni

   

  Do Pacanowa warto przyjechać w okresie wiosennym i letnim, chociaż w chłodniejsze pory roku również będziemy pod wrażeniem tego miejsca. Dlaczego? Obok budynku Europejskiego Centrum Bajki rozciąga się przepiękny ogród, zachwycający swoich gości kolorami i zapachami (a także smakiem!) różnorodnych traw, kwiatów i krzewów i ich owoców.  Ten ogród jest stworzony do rodzinnych pikników, zabaw i spacerów.

   

  Dzwoneczek - jedna z magicznych postaci Europejskiego Centrum Bajek 

   

  Godziny otwarcia

  IV - X poniedziałek - niedziela: 9:00-17:00
  XI - III wtorek - niedziela: 9:00-16:00