Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Rudy
  ul. Dworcowa 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:887 611 587
  E-mail:zaczarowanachata@onet.pl

  Etno Muzeum Zaczarowana Chata

  Zapraszamy do niezwykłego, interaktywnego muzeum w pięknych Rudach Raciborskich! Przeniesiemy Was w historii do czasów, gdy wyobraźnia i ludowa wiara nadawały życiu sens i rytm - poznacie wiele zaskakujących faktów i ciekawostek.

   

  wystawy

  Eksponaty prezentowane są w oprawie prac artystów nawiązujących do tematów wystaw:

  • Kultura Indian zawiera oryginalne zbiory dotyczące życia Indian obu Ameryk, a opowieści przewodnika pozwolą przyjrzeć się ich kulturze i obyczajom; 
  Część ekspozycji Kultura Indian

   

  • Dawna Kultura Polska opowiada o rodzinnych, polskich tradycjach, dawnych sposobach na wychowywanie dzieci, obyczajach z zakresu higieny, zdrowia i o wierzeniach ludowych.
  Ekspozycja Dawna Kultura Polska

   

  Warsztaty dla grup

  Etno Muzeum prowadzi edukacyjne zajęcia dla grup zorganizowanych. W trakcie zajęć, część programu prowadzona jest w terenie, pozwalając poznać dawne słowiańskie i indiańskie zabawy. Prowadzimy również przeróżne warsztaty oraz prezentujemy spektakle w wykonaniu teatru Zaczarowana Chata.

   

  Uczestnicy zajęć w Zaczarowanej Chacie

   

  oferta dla gości indywidualnych

  Muzeum można zwiedzać indywidualnie, a dodatkową atrakcją jest udział w przestrzennej grze w labiryncie emocji i zagadek. Organizujemy spotkania rodzinne, w tym urodzinowe. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepiku z pamiątkami i etniczną biżuterią.

   

  Dzieci na warsztatach w Etno Muzeum