Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Płatność kartą
  • WC
  • Na zewnątrz
  • Jedzenie / picie
Gdzie: Trzebaw
Poznańska 1
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 0,00
do 30,00 zł/osoba
Kategoria: Parki rozrywki
Tel:61 81 95 262
E-mail: info@delipark.pl

Deli Park

Park edukacji i rozrywki leżący niedaleko Poznania w miejscowości Trzebaw, tuż przy Wielkopolskim Parku Narodowym jest urokliwym miejscem, w którym spędzić można wiele godzin, ciesząc się chwilą relaksu i korzystając z dobrej zabawy. Swoją działalnością Park wpisuje się w idee poszanowania przyrody i zdrowego stylu życia w myśl przesłania 'jesteśmy częścią ekosystemu'. 

 

tematy przewodnie

Park podzielony jest na sektory tematyczne:

  • sektor pierwszy, w którym, poza bogatą roślinnością ogrodów świata oglądać możemy miniatury znanych zabytków Ziemi. Ukazane tu repliki wpisane są na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO; dzięki dokładnemu odwzorowaniu w przeciągu paru chwil zabierają nas w podróż po różnych kontynentach. 
  • Pełen zwierząt sektor drugi - ta część parku nie bez powodu w sporej części poświęcona jest prehistorycznej faunie. Miliony lat temu, na terenie pobliskiego Wielkopolskiego Parku Narodowego  żyli przodkowie współczesnych zwierząt, czego dowodem są odnalezione szczątki mamuta. Nawiązaniem do tej historii są naturalnej wielkości modele ssaków z epoki lodowcowej . Oprócz zwierząt wymarłych czekają tu na nas gigantyczne modele owadów zagrożone wyginięciem. Jednak to nie wszystko - mieszkańcy Mini Zoo bez reszty pochłoną uwagę szczególnie najmłodszych gości! Obok żywych zwierząt domowych, spotkamy tu przesympatyczne alpaki i lemury. Jako że celem Parku jest nie tylko rozrywka, lecz także edukacja, przy atrakcjach ustawione zostały plansze z informacjami na temat owadów i wymarłych zwierząt, a opiekunowie zwierząt chętnie dzielą się ze zwiedzającymi ciekawostkami o zwyczajach i upodobaniach swoich podopiecznych.  
  • Ostatni z sektorów to podniebna Eko-Wioska - jedyna w swoim rodzaju, długa na 250 m ścieżka pełna wiszących mostów, domków i tarasów. Trasa spodoba się wszystkim, niezależne od wieku. Tajemnicze przejścia do odkrycia oraz łamigłówki do rozwiązania z pewnością dostarczą zdobywcom mnóstwo frajdy! Wbrew pozorom, podniebna Eko-Wioska ma niewiele wspólnego z typowymi parkami linowymi: nie wymaga od uczestników określonej sprawności fizycznej i nie ma ograniczeń czasowych - każdy pokonuje trasę w swoim tempie, zdobywając przy okazji dobrej zabawy sporo wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. 
Alpaki zapraszają do Deli Parku!

 

... a poza tym ...

Oryginalne i interaktywne place zabaw, kreatywna piaskownica, Mini Park Linowy i dmuchane zamki - te atrakcje czekają na młodszych gości, z kolei rodziców na pewno ucieszy chwila relaksu w otoczeniu zieleni na polu piknikowym. W  barze posilimy się potrawą przygotowaną z produktów pochodzących z regionalnych upraw i hodowli. Ponadto w Parku można zorganizować ogniska, urodziny, wycieczki i imprezy o charakterze kulinarnym. W przyszłości oferta poszerzy się również o weekendowe warsztaty dla dzieci i dorosłych.