Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Konin
  Okólna 47a
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:(63) 243 63 50/51
  E-mail:ckis@ckis.konin.pl

  Centrum Kultury i Sztuki

  Instytucja kultury działająca w województwie wielkopolskim. Należy do niej Galeria zwana 'Wieżą Ciśnień', a także Dom Kultury 'Oskard'. Dzięki połączonym siłom Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z samorządami lokalnych powiatów może działać w większym zakresie i jeszcze lepiej spełniać swoje cele. Misją instytucji jest dbanie o rozwój i promocję różnych dziedzin kultury wpisujących się w jeden nurt amatorskiego ruchu artystycznego. Centrum spełnia to zadanie poprzez liczne przeglądy amatorskich twórców, edukację i popularyzowanie kultury w środowisku dzieci i młodzieży, a także organizację wielu wystaw, warsztatów i spotkań. 

   

  Zajęcia artystyczne Centrum 

  W ofercie CKiS znajdują się liczne zajęcia stałe adresowane głównie do dzieci i młodzieży. Od strony warsztatowej mamy tutaj pracownię plastyczną, czyli zajęcia polegające na rozbudzaniu kreatywności dzieci, rozwijaniu ich zdolności manualnych i przyswajaniu technik plastycznych. Nagrodą za wysiłek włożony w pracę jest możliwość zaprezentowania swojej pracy na konkursie plastycznym. Podobne założenia stawia przed uczestnikami projekt zajęć z ceramiki, odbywających dla nieco starszych grup wiekowych, w przedziale od 10 do 18 lat. Utalentowane muzycznie dzieci (od 7 do 16 lat) mogą szlifować swój talent na zajęciach wokalnych lub instrumentalnych. Zainteresowani tańcem powinni spróbować dołączyć do zespołu tanecznego 'Centrum'. CKiS posiada również ofertę zajęć teatralnych skierowaną do całych rodzin, w tym nawet niemowlaków. Warsztaty teatralne odbywającą się w ramach cyklu 'Teatr - dotknij/0+'. Rodziny spotykają się w weekendy, poznając elementy tworzące sztukę teatralną: taniec, choreografię i scenografię.

   

   Wieża ciśnień, Dom Kultury 'Oskard' i Kino 

  Z innymi propozycjami wychodzą do odbiorców Wieża Ciśnień i Dom Kultury 'Oskard'. Wieża Ciśnień zajmuje się przede wszystkim organizacją wystaw artystycznych i koncertów. W budynku Wieży Ciśnień działa także pracownia plastyczna 'Pod Galerią', oferująca artystyczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odbywające się w tygodniu spotkania to szansa na rozwijanie plastycznych talentów i pogłębienie zainteresowania sztuką plastyczną. Profesjonalne wyposażenie sprawia, że żadne niedostatki nie przeszkadzają uczestnikom zajęć w wyrażaniu swoich emocji przez sztuce. Pracownia organizuje także własne wernisaże i umożliwia podopiecznym udział w konkursach plastycznych. 

   

  Do Centrum Kultury i Sztuki należy także działalność Kina Oskard. Kino wyświetla premiery popularnych filmów, jak również produkcje dla koneserów kina i przyczynia się do rozwoju sztuki filmowej przez projekty edukacyjne, w tym przeglądy filmowe. 

  Centrum w swojej działalności nie zapomina o innych, mniej popularnych, dziedzinach kultury. Co dwa lata w Galerii CKIS 'Wieża Ciśnień' odbywa się festiwal sztuki komputerowej pn. 'Permutacje'.