Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Ostrów Wielkopolski
  Plażowa 10
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:691 172 226, 62 735 43 34
  E-mail:marketing@mzz.com.pl

  Centrum Edukacji Ekologicznej

  Jeśli ekologia brzmi dla was niemodnie, to wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej może zmienić wasze poglądy na rozwój tej przyszłościowej dziedziny i sprawić, że zaczniecie myśleć o niej jako o sposobie życia, a nie zwykłej nauce. Nasze podejście do ochrony środowiska naturalnego musi zaczynać się od świadomości i tę właśnie naukę przekazuje nam Centrum Edukacji Ekologicznej położone w Parku Przygód Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.  Centrum w swych działaniach pragnie docierać do różnych grup wiekowych, by nie tylko promować świadomość ekologiczną, lecz również skłaniać do refleksji, jaki świat zostawimy po sobie dla przyszłych pokoleń. Na terenie centrum przeprowadzane są lekcje zielonej szkoły, liczna akcje edukacyjne, a także wyświetlane w sali multimedialnej filmy opowiadające o środowisku naturalnym. 

   

  Centrum Edukacji Ekologicznej pozwala poznać sekretne życie owadów 

   

  Park Olbrzymich Owadów 

  Zacznijmy od fascynacji światem, który jesteśmy zobowiązani chronić. Otaczająca nas przyroda skrywa w sobie wiele tajemnic, które nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec, chociażby z uwagi na ich wielkość. Dlatego w Centrum Ekologicznym powstał Park Olbrzymich Owadów, w którym w znacznym powiększeniu możemy obejrzeć spotykane na co dzień owady. Pierwsza część parku przynależy do pszczół i wszystkiego, co związane jest z tymi pracowitymi owadami. Możemy zobaczyć tutaj eksponaty pszczelarskie, odrestaurowane ule, a także strój pszczelarza i narzędzia jego pracy dostępne w domu pszczelarza, w którym znajduje się także poglądowy przekrój ula. Podczas spaceru w tej części parku przeczytać możemy wiele tablic dydaktycznych znajdujących się na trasie wędrówki. 

  Druga część parku poświęcona jest całej reszcie owadów. Umieszczone tutaj powiększone figury przedstawiają owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze i groźne dla ludzi kleszcze. Powiększenie to mieści się w skali od 75:1 do 300:1. Park zwiedza się z przewodnikiem w ciągu około 50 minut. 

   

  Ekorozrywki 

  Poza parkiem w Centrum Edukacji Ekologicznej znajdują się takie atrakcje jak ekokolejka ekościeżka; organizowane są także liczne konkursy związane z popularyzowaniem ekologicznych zachowań. Przejazd kolejką turystyczną zaczyna się w Parku Olbrzymich Owadów i tam też kończy swój bieg. Ekokolejka funkcjonuje jedynie w sezonie letnim. 

   

  Czekające na zwiedzających ścieżki edukacyjno-ekologiczne również obfitują w wiele atrakcji. Poza tablicami z fauną i florą, mamy tutaj sprawdzającą zdobytą wiedzę grę pt. 'Zgadnij co to?' i kącik gier z mobilnymi puzzlami. 

  Wizyta w Centrum Ekologicznym jest rozrywką i nauką dla całej rodziny. Dzięki czytelnym i ciekawym tablicom jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć otaczający nas świat przyrody i powody, dla których powinniśmy go chronić przez zagrożeniami wynikającymi z rozwijającej się technologii.