Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Krosno
  Blich 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 19,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:13 44 400 31
  E-mail:recepcja@miastoszkla.pl

  Centrum Dziedzictwa Szkła

  Z pięknego szkła słynie przede wszystkim Wenecja - tamtejsze wyroby podziwiane są od wielu lat na całym świecie.Zachwyca nie tylko efekt końcowy, ale też fascynujący, tradycyjny sposób jego produkcji. Niesamowite kształty i kolory - a to wszystko dzieło ludzkich rąk! Jednak w błędzie jest ten, kto sądzi, że ta sztuka przez wieki pozostała jedynie w granicach tego urokliwego, włoskiego miasta - rozprzestrzeniła się on bowiem na cały świat i zawitała również do Krosna. Poznaj jej tajniki w Centrum Dziedzictwa Szkła!

   

  Ze szkła produkuje się zarówno przedmioty użytkowe, jak i dekoracyjne

   

  Muzeum czy Galeria? - czyli miejsce płynne jak szkło

  Choć Centrum Dziedzictwa Szkła na pierwszy rzut oka może wydawać się zwykłym muzeum, daleko mu do tak prostych definicji. Rzeczywiście, znajdziemy tam wiele eksponatów, które możemy jedynie podziwiać z daleka, jednak często, po zdjęciu ich z wystawy, zostają one wystawione na sprzedaż - to niepowtarzalna okazja na ozdobienie domu naprawdę wyjątkowym, nowoczesnym dziełem sztuki! Ale to jeszcze nie wszystko. Można powiedzieć, że budynek wprost tętnie życiem! Z pewnością zwróci uwagę:

  • melomanów - ze sceny płyną tu nuty najróżniejszych gatunków muzycznych, niekoniecznie dzieł klasyków. Tutejsze ściany słyszały już rocka, bluesa, jazz i muzykę elektroniczną. A to wszystko połączone z pokazami 'szklanej mody' i wyrobu przedmiotów z tego materiału - zajrzycie do Kulturalnego Pieca!
  • miłośników sztuki nowoczesnej - projekcje 3D mappingu, podczas których wywoływane z projektora różnobarwne światła tańczą na wszystkich powierzchniach sal i samego budynku. Zarówno Ty, jak i Twój maluch, będziecie zachwyceni! Co tydzień macie też szansę na pokaz 3D2, podczas którego projekcja wyświetlana będzie na szklanej instalacji, dając niesamowity efekt trójwymiarowości,
  • młodych (i nieco starszych) artystów - Twój maluch uwielbia Święta i z niecierpliwością spogląda w niebo, mając nadzieję ujrzeć zaprzęg Mikołaja? A jego starsze rodzeństwo również chętnie spogląda, ale w ekran smartfona i jakby zupełnie nie czuje tej magii? Jeśli mają choć trochę zacięcia artystycznego, nietrudno będzie zadowolić oboje! Wybierzcie się wspólnie na warsztaty tworzenia ozdób choinkowych! Przez resztę roku też nie będziecie się nudzić - spotkania, na których nauczycie się ozdabiania szklanej biżuterii bądź zamieniania starych, szklanych opakowań np. w ozdobne donice, a także malowania obrazów na szkle, w tym również farbami witrażowymi, stoją otworem dla każdego zainteresowanego!

  Szklane Miasto - przekroczcie granice!

  Nie tylko w Centrum Dziedzictwa Szkła możemy zachwycać się pięknem rzeźb wykonanych z tego niezwykle plastycznego materiału. Całe Krosno to Muzeum i Galeria w jednym! Na jego mapie znajdziecie bowiem niepowtarzalne szklane rzeźby, upamiętniające postaci z historii związane z tym miejscem (np. Annę i Stanisława Oświęcimów) lub najpiękniejsze zakątki, takie jak 'Trzy Prządki'. Wybierzcie się na spacer i odszukajcie je wszystkie!