Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wyszatyce
  Bolestraszyce 130
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 09:00 - 14:00
  Sob. nieczynne
  Niedz. nieczynne
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 5,00
  do 50,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat roślin
  Tel:16 671 64 25
  E-mail:arboretum@poczta.onet.pl

  Zamknięte

  Arboretum w Bolestraszycach

  Termin 'Arboretum' pochodzi od łacińskiego słowa 'arbor' oznaczającego 'drzewo'. Taka nazwa nadawana jest miejscom poświęconym uprawie drzew i krzewów, wykorzystywanych w celach naukowych. Arboretum w Bolestraszycach mieści się niedaleko Przemyśla, obejmując dwór i teren parkowy; w XIX wieku mieszkał tu i tworzył znany przedstawiciel malarstwa romantycznego, Piotr Michałowski. Na terenie znajduje się także, również z XIX wieku, fort dawnej Twierdzy Przemyśl.

   

  Wśród roślin Arboretum znajdziemy zarówno wiekowych przedstawicieli gatunków drzew, pamiętających czasy istniejących tu niegdyś ogrodów zamkowych, jak również współcześnie zasadzone rośliny, obejmujące przedstawicieli flory krajowej i zagranicznej.  Turyści mogą także przyjrzeć się zagrożonym wyginięciem i chronionym taksonom. 

   

  Na parterze dworu mieści się Muzeum Przyrodnicze, w którym organizowane są wystawy o różnej tematyce. Ciekawą ekspozycją jest wystawa "Chrońmy ptaki", przedstawiająca ptaki występujące w Polsce, a także gatunki zamieszkujące Arboretum.

   

   

  Arboretum rozciąga się na 308 hektarach, a występujące tu rośliny liczy się w tysiącach. Pomyślano także o osobach niepełnosprawnych - na terenie Arboretum znajduje się Ogród Sensualny, w którym nasadzono rośliny oddziałujące na wszystkie zmysły człowieka; ten obszar został zbudowany w sposób umożliwiający zwiedzanie i uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych niepełnosprawnym gościom Arboretum. Placówka zaprasza również do korzystania z bogatej oferty zajęć dydaktycznych dostosowanych do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich. 

   

  Kwitnąca jabłoń

   

  Cennik:

  • Bilet normalny - 10 zł
  • Bilet ulgowy - 5 zł (emeryci, studenci, młodzież szkolna)
  • Oprowadzanie z przewodnikiem - 50 zł
  • Ognisko - 50 zł
  • Oprowadzanie po Arboretum i ognisko po wcześniejszym uzgodnieniu - tel. 16 671 64 25